Kuyumcu katili trafik polisine ilk duruşmada ağırlaştırılmış müebbet

Kuyumcu katili trafik polisine ilk duruşmada ağırlaştırılmış müebbetMersin'de bir kuyumcuyu soyup işyeri sahibi ile çalışanı öldüren trafik polisi Vedat Çöl, yargılandığı davanın ilk celsesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kuyumcu katili trafik polisine ilk duruşmada ağırlaştırılmış müebbet

Mersin'de bir kuyumcuyu soyup işyeri sahibi ile çalışanı öldüren trafik polisi Vedat Çöl, yargılandığı davanın ilk celsesinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Zanlı, Altınları ve silahı bir evin bahçesine sakladım ve 4 sokak ilerideki evime gittim. Daha sonra üniformamı giydim ve hem altınları hem de silahı sakladığım yerden aldım. Altınları satıp borçlarımı ödedim, çok pişmanım dedi.

Mesudiye Mahallesi Hastane Caddesi'nde bulunan Üçel Kuyumculuk'a 26 Şubat akşamı giren yüzü maskeli bir kişi, işyeri sahibi Mustafa Serpin ile çalışan Yasin Tazegül'e tabanca doğrultarak, altınları vermelerini söyledi. Ancak ikili soyguncuya müdahale etti. Çıkan yaşanan arbede sırasında tabancayı ateşleyen soyguncu, Mustafa Serpin ve Yasin Tazegül'ü vurararak öldürdü. Ardından da kaçtı.

Çifte cinayetle sonuçlanan soygun girişimin ardından çok yönlü araştırma başlatan polis ekipleri, zanlının trafik polisi Vedat Çöl olduğunu belirledi. Çöl, olaydan 2 gün sonra yani 28 Şubat'ta kuyumcu dükkanına yakın bir adreste evinde gözaltına alındı.

Tutuklanarak Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konulan. Vedat Çöl, 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında açılan davanın ilk duruşmasında hakim karşısına çıktı.

Tutuklu sanığın SEGBİS aracılığı ile katıldığı duruşmada, ölen Mustafa Serpin ve Yasin Tazegül'ün yakınları ile taraf avukatları hazır bulundu.

ÇOK PİŞMANIM

Mahkemedeki ifadesinde soygunu borçları nedeni ile gerçekleştirdiğini söyleyen Çöl, Psikolojim iyi değildi. Altınları alıp, borçlarımı ödeyecektim. Öldürmek istemedim. Görevden sonra karar verdim. Eve gidip üzerimi değiştirdim. 

Dükkan önünde kar maskesi ve eldivenlerimi giyip, kuyumcuya girdim. Altınları vermeyince ikisine de ateş edip kaçtım. Altınları ve silahı bir evin bahçesine sakladım. Dört sokak ilerideki evime gittim. Üniformamı giydim ve hem altınları hem de silahı sakladığım yerden aldım. Altınları satıp borçlarımı ödedim, çok pişmanım şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti, kısa sürede sonlandırdığı ilk duruşmada tutuklu sanık polis memurunu 'adam öldürme' suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet, 'yağma' suçundan da 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2019, 22:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul