Point Motors Uğur Erhan Uslu hakkında dolandırıcılık iddiası

İstanbul'da faaliyet gösteren Point Motors sahibi Uğur Erhan Uslu hakkında dolandırıcılık iddiası

Point Motors Uğur Erhan Uslu hakkında dolandırıcılık iddiası

Okan Durmaz isimli şahıs istanbul'da faaliyet gösteren Point Motors tarafından dolandırıldığını iddia etti.

OKAN DURMAZ POİNT MOTOR'S ile yaşadıklarını anlattı.

Okan Durmaz ; Point Motors denilen çağlayan park sokak  no 10 adresindeki motosiklet firmasından  motosiklet  almak istedim kardeşimle gidip anlaştık, kendi motorumuzu verip 3000 TL  üzerine verdik ve 10 adet değeri 10,000 tl olan senetlere imza attık.  Daha sonra bize  aksilik olduğunu motosikletin satışını 2 gün sonra verebileceklerini söylediler bizde senet sözleşmeyi yaptığımız için bekleriz  dedik. Motosikleti çıktık 18.09.2017 tarihinde  3 gün sonra aradığımda sorun olduğunu  belirttiler  birkaç güne bitmiş olur  dediler.  

Aradan 1 hafta geçmesine rağmen türlü bahanelerle oyalayıp sözleşmede yazılı olan 30.09.2017 tarihini bilerek geçirtip  bize satışa gelmediniz diyerek  ihtarname attılar ben 02.10.2017 tarihinde firmaya gittiğimde  ben burayı 25 defa aramışım kayıtlarda var 4 kez gelmişim nasıl gelmedi diye ihtar yollarsınız dediğimde  firma sahibi  UĞUR ERHAN USLU personellere bu adam  buraya hiç geldimi dedi onlarda gelmediğimi onayladılar.  Uğur Erhan Uslu git beni savcılığa ver dedi, bende savcılığa giderek suçduyurusunda bulundum.

Daha sonra aradığımda bana motosikleti teslim et paranı geri iade edelim, bana facebook points motor dolandırıcılığı denilen sayfadan ulaştılar bir çok kez aynı türden bu insanları da dolandırmış  eğer motoru verirsem gider ne paranın nede aracın gelmeyeceği söylendi, bende senetlerimi getirin alın motorunuzu evraklarını tamamlayıp geri verin dedim tamam dediler. 

Polis karakolunda  mesaj olarak şase sorguladığımda motosiklet çalıntı buluntu çıktı 8000 tl hasar kaydı çıktı  bu şahıs bana  o motor problemli getir başımız yanar dedi ses kaydı mevcut  sonra motoru teslim ettiğimde 10 adet senedimi alıp  yeni sözleşme yapım verdim  şuan motoru aldılar.
 
Bahsi geçen motosikletin asıl sahibine ulaştım  bana dediği şu  02.11.2017 tarihleri arasında yani onların bana satışa gelmedin dediği tarihten tam 30 40 gün sonra satışını almışlar motorun  bir ay önceden bana ihtar çekilmiş, ben gitseydim diyelim yine alamayacaktım çünkü satış asıl sahibindeymiş. 

Şu an mahkemelik olduğum 2014 model kırmızı honda cbr 250r Point Motors tarafından sahibinden ,letgo ve diger platforlarda satışa koyulmuştur.
 
https://www.facebook.com/groups/POINTMOTORDILANDIRICILIGI/?fref=gs&hc_location=group  

BENİM GİBİ BİR ÇOK İNSANI BU SAYFADA BULABİLİRSİNİZ AYNI FİRMA TARAFINDAN MAĞDUR EDİLEN..

TNN Haber olarak gönderilen evrakları yayımlamıyoruz haber ile ilgili bir savcılık durumunda evrakları savcılığa teslim edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2017, 19:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
OKAN DURMAZ
OKAN DURMAZ - 12 ay Önce

ÖNCELİKLE SESİMİZ OLDUĞUNUZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ BEN VE BENİM ÇEVREMDE BİR ÇOK MAĞDUR VAR BU FİRMA TARAFINDAN ÇOK MOTORCU MOTORDAN SOĞUDU UMARIM SON OLUR

Mehmet
Mehmet - 12 ay Önce

Teşekkürler bizim Sesimiz olduğunuz için

YUNUS KARAYİĞİT
YUNUS KARAYİĞİT - 12 ay Önce

nezamandır vardı bu adamlardan şikayet ama nedense devletin gerekli birimleri hep haklı buldu bu insanları onlarca insanın emeklerine el uzatmışlar teşekkürler emeginiz için tnn haber

ferman aydın
ferman aydın - 12 ay Önce

Çaglayan kagıthane denildimi herkes point motors firmasından uzak dur derdi biz bilinçlenmiştin ama sesimizi duyuramadık zamanında Allah razı olsun sagolun tnn haber

Osman YÜREK
Osman YÜREK - 12 ay Önce

ellerinize saglık insAllah patentinide alırlar elinden

Rasim  sertce
Rasim sertce - 12 ay Önce

bu şahıslar bizimde motorlarımızı gasp ettiler sonrada gel gücün yetiyorsa al galeriden diyerek tehtit ettiler Allah sizden razı olsun

TUGAY  ERMAN
TUGAY ERMAN - 12 ay Önce

Hakaretten dava açtık ve kazandık para cezasına çarptırıldı ama onu bile ödemedi bunlar çaglayanda mafyacılık oynuyor ve karakola gittigimizde artık gülüyorlar bize adamların adına 200 den fazla dava var ve bu adalet sistemimiz halen o dükkanı mühürlemiyor NEDENN...?

Mehmet
Mehmet - 12 ay Önce

Arkadaslar sonuc nedir bu adamlarla olgili benim arkadasimda magdur ve bende kefilim o senede cocugun elinden motoru ve parasida gitti


SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı