BAKAN VARANK: TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ'NİN BATARYA MODÜLÜ VE PAKETİ TÜRKİYE'DE ÜRETİLECE

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Türkiye'nin Otomobili'nin batarya modülü ve paketi, Farasis ile birlikte Türkiye'de üretilecek." ifadelerini kullandı.

BAKAN VARANK: TÜRKİYE'NİN OTOMOBİLİ'NİN BATARYA MODÜLÜ VE PAKETİ TÜRKİYE'DE ÜRETİLECE
Ankara

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin Otomobili'nin batarya modülü ve paketinin Farasis ile birlikte Türkiye'de üretileceğini belirterek, "Böylece, batarya teknolojilerinde ülkemizde yeni kabiliyetler oluşacak, dışa bağımlılık azalacak ve mobilite ekosistemi hızla gelişecek." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Otomobili'nin batarya modülü ve paketi, #Farasis ile birlikte Türkiye'de üretilecek.

Böylece:
- Batarya teknolojilerinde ülkemizde yeni kabiliyetler oluşacak
- Dışa bağımlılık azalacak
- Mobilite ekosistemi hızla gelişecek

Hayırlı olsun! pic.twitter.com/lnqj4XorGq

— Mustafa Varank (@varank) October 20, 2020

Bakan Varank, Twitter hesabından, Türkiye'nin Otomobili'nin temel bileşenlerinden biri olan bataryanın üretimi için dünyanın önde gelen Li-Ion batarya üreticilerinden Farasis'in seçilmesine ilişkin paylaşımda bulundu.

Atılan adımın önemine dikkati çeken Varank, "Türkiye'nin Otomobili'nin batarya modülü ve paketi, Farasis ile birlikte Türkiye'de üretilecek. Böylece, batarya teknolojilerinde ülkemizde yeni kabiliyetler oluşacak, dışa bağımlılık azalacak ve mobilite ekosistemi hızla gelişecek. Hayırlı olsun." değerlendirmesini yaptı.


Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1