BİP SONUÇ 24 SAATTE 1 MİLYON 124 BİN YENİ KULLANICI KAZANDI

Türk mühendislerinin geliştirdiği gelişigüzel şeyiyle Türkiye'nin uygulaması BiP akıbet 24 saatte 1 milyon 124 bin yeni kullanıcı kazandı.

BİP SONUÇ 24 SAATTE 1 MİLYON 124 BİN YENİ KULLANICI KAZANDI

Tüm cerrah kullanıcılarına açıkça yazışma ve dirim platformu BiP'in kullanıcı sayısı sonuç 24 saat arasında 1 milyon 124 bin insan elan arttı. Turkcell'den meydana getirilen açıklamaya göre, dünyanın 192 ülkesinde yeğleme edilen BiP'teki topu topu verilerin efdal güvenlikli şifreleme ile Türkiye'deki Turkcell data merkezlerinde korunduğu bildirildi.

Birçok teceddüt getirildi

Dünyanın içre bulunmuş olduğu vaziyetten ötürü pratikte nice teceddüt devreye alındı. Uygulama, Acil Durum özelliğiyle kullanıcılarının çabuk hallerde sonradan gidişat bilgilerini ve konumlarını yegâne tuşla hem BiP mesajı aynı zamanda SMS ile paylaşmalarını sağlıyor. Çeviri ayrıcalığı ise enstantane fotoğraf mesajlaşma esnasında 106 ayrımlı dilde lakırtı etmeyi sağlıyor. Keşfet bölümünde arazi düzlük türlü kanallar ile kullanıcılarına bilgilendirici ve çalgılı çağanaklı içerikler sunan BiP, Sağlık Bakanlığı ile teşrikimesai yaparak Koronavirüs Bilgilendirme ve Danışma Kanalı da açtı. Operatör ayrımı olmaksızın BiP kullanıcıları bu çizgi üstünden koronavirüs testi yapabiliyor ve muktezi hallerde ALO 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Danışma Hattı'na parasız ulaşabiliyor.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 12:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1