PAYPAL SOSYAL MEDYA DEVİNİ REKOR FİYATA SATIN ALIYOR

Dijital ödeme servisi sağlayan PayPal, dünyanın en büyük ilk 10 sosyal medya platformlarından birini satın almaya hazırlanıyor.

PAYPAL SOSYAL MEDYA DEVİNİ REKOR FİYATA SATIN ALIYOR

PayPal, bünyesindeki şirketlerin sayısını arttırıyor. İnternet üzerinden kartlı veya kartsız alışveriş yapılmasını ve e-posta aracılığıyla para gönderilip alınabilmesini sağlayan şirket, popüler sosyal medya uygulamasını satın alarak gelirini arttırmak istiyor.

2020 yılında açıklanan verilere göre yıllık 21,45 milyar dolar gelir sağlayan PayPal, başta Venmo, Xoom, Zettle ve Honey olmak üzere birbirinden bağımsız sektörlerden çok sayıda şirkete sahip. Dün ortaya çıkan bilgiler ise, PayPal’ın bünyesindeki firma sayısının artacağı yönünde. Dijital ödeme şirketi, popüler sosyal medya platformunu satın almak için kolları sıvadı.

PAYPAL SON OLARAK PINTEREST’E GÖZ DİKTİ

Dün ortaya çıkan bilgilere göre popüler sosyal medya platformu Pinterest’i satın almak için kolları sıvayan PayPal, şirketle görüşme gerçekleştirdi. Söylentilerin çıkması ile birlikte yükselişe geçen Pinterest hisseleri 62,68 dolar seviyelerine çıktı. Yapılan görüşme ile ilgili Pinterest cephesi açıklama yapmayı reddederken, PayPal cephesi sorulara cevap dahi vermedi.

TARİHİN EN PAHALI SOSYAL MEDYA PLATFORMU

Edinilen bilgilere göre 62 dolar bandında olan Pinterest hisselerine 70 dolar vermeyi teklif eden PayPal, platformu almakta kararlı. Eğer şirketler bu fiyatta anlaşma sağlarlarsa Pinterest’in PayPal’a maliyeti 39 milyar dolar olacak. Bu da onu bugüne kadar satılmış olan en pahalı sosyal medya platformu haline getirecek.

Daha öncesinde Instagram yaklaşık 1 milyar dolara (2012) ve WhatsApp 19 milyar dolara (2014) Facebook’a satılmıştı. Yine satılan sosyal medya platformlarından biri olan Slack için Saleforce tarafından 27 milyar dolar (2021) ödenmişti. Ancak Pinterest tüm bunların önüne geçerek tarihin en pahalı sosyal medya platformu olabilir.

KAYNAK : shiftdelete, Haber7

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2021, 11:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1