REKABET KURULU'NDAN FACEBOOK VE WHATSAPP'A SORUŞTURMA

Rekabet Kurulu Facebook ve WhatsApp karşı araçsız soruşturma başlattı ve WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.

REKABET KURULU'NDAN FACEBOOK VE WHATSAPP'A SORUŞTURMA

Rekabet Kurulu'nun 11 Ocak 2021 günlü ve 21-02/25-M önemli kararıyla, WhatsApp kullanıcılarına getirilen data paylaşma zorunluluğu kendince Facebook Inc., Facebook Ireland Ltd., WhatsApp Inc. ve WhatsApp LLC (hepsi beraberce “Facebook” adına anılacaktır) kendince 4054 önemli Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 6. maddesinin ihlal yazar edilmediğinin tespiti gibi doğrudan doğruya soruşturma açıldı.

Rekabet Kurulu'ndan meydana getirilen açıklamada şöyleki denildi:

"Bilindiği üzere, akıbet günlerde, WhatsApp kullanıcılarına, WhatsApp tasarruf koşullarının ve mahremiyet ilkesinin güncelleneceğine bağlı bilgilendirme yapılmış, bahis konusu bilgilendirmede kullananların WhatsApp'ı kullanmaya bitmeme edebilmeleri düşüncesince WhatsApp verilerinin Facebook şirketleri ile paylaşılmasına icazet vermeleri gerektiği, huysuz şekilde 8 Şubat 2021'den itibaren WhatsApp'ı kullanamayacakları belirtilmiştir. Bu haliyle güncelleme, hâlâ aşkın verinin Facebook kabilinden toplanmasını, işlenmesini ve kullanılmasını içermektedir.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1