SAMSUNG'UN ANDROİD 12 GÜNCELLEMESİ FACİAYLA SONUÇLANDI

Samsung’un yeni katlanabilir ekranlı modelleri Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Fold 3 için Android 12 güncellemesi faciayla sonuçlandı. Kullanıcıların yaşadığı büyük sorunlar nedeniyle güncelleme geri çekildi.

SAMSUNG'UN ANDROİD 12 GÜNCELLEMESİ FACİAYLA SONUÇLANDI

Samsung, bazı ülkelerde Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 modelleri için Android 12 güncellemesini yayınlamıştı. Ancak bu güncelleme planlandığı gibi gitmedi ve kullanıcıların sorunlar yaşamasına neden oldu. Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 sahipleri Android 12 tabanlı One UI 4.0 güncellemesinin sorunlarıyla başa çıkamadı.

TELEFONLAR TUĞLAYA DÖNDÜ

Andorid 12 yükseltmesini yapan Güney Koreli kullanıcılar onlarca sorunla karşılaştığını bildirdi. Samsung forumlarında bazı kullanıcılar cihazlarının adeta bir tuğla olduğunu iddia etti. Diğer kullanıcılar ise Android 12 yükseltmesinden sonra cihazın kurtarma moduna girdiğini söyledi. Ayrıca bazı kullanıcılarda ekran titremesi, karanlık mod, düşük performans ve Dual Messenger’ın bazı uygulamalarda çalışmadığını paylaştı.

NETFLIX VE YOUTUBE’DA ÇALIŞMADI

Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 kullanıcıları sorunların sadece bunlarla sınırlı kalmadığını, Netflix ve YouTube gibi video uygulamalarının da çalışmadığından yakındı. Ayrıca bazı cihazlarda ekran yenileme hızı 60Hz’de takılı kalırken ses kalitesi de kötüleşti. Hatta bir kullanıcı One UI 4.0 güncellemesi sonrası kameranın çalışmadığını belirtti.

ONE UI 4.0 VE ANDROİD 12 GÜNCELLEMELERİ DURDURULDU

Samsung, tüm bu sorunlar karşısında Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 sahipleri için One UI 4.0 yani Android 12 güncellemesini durdurma kararı aldı. Hataların giderilerek yeniden kararlı bir sürümün yayınlanması bekleniyor.

KAYNAK : Haber7

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1