STARS OF SCİENCE, '12'NCİ SEZONUN EN İYİ 8 YENİLİKÇİ’SİNİ SEÇTİ

En iyi 8 yenilikçi, Qatar Foundation'ın Stars Of Science seçmelerinde kendilerini göstererek bu sezonun En İyi Arap Yenilikçisi olmak için yarışmaya hak kazandı.

STARS OF SCİENCE, '12'NCİ SEZONUN EN İYİ 8 YENİLİKÇİ’SİNİ SEÇTİ

Qatar Foundation'ın (QF) eğitici ve eğlendirici TV programı Stars of Science'in 12'nci sezonunun 'En İyi 8 Yenilikçi'si belli oldu. 8 yarışmacı birbirleriyle savaşacak ve zorlukların üstesinden gelecek. Stars of Science jüri üyesi Profesör Abdelhamid El-Zoheiry, "Hem fikirleri hem de sunum becerileriyle kendilerini Arap gençlerinin en iyilerinden farklı kılmak zorunda olan bu yarışmacı ekibini seçmek hiç kolay değildi. Çok farklı disiplinlerden gelen bu sezonun yarışmacılar, inanılmaz çeşitlilikte bir fikir havuzu sergiliyor'' dedi.

En İyi 8 Yenilikçi ve projeleri şöyle:
Kuveytli bir periodontist olan Muhammed Almogahwi, özellikle özel ihtiyaçları olanlara hitap eden ve dişin etkili bir şekilde fırçalanması için tasarlanmış U biçiminde bir ağızlık içeren El Gerektirmeyen Otomatik Diş Fırçası ile katılıyor. Bir diğer Kuveytli mühendis Sarah Aboerjaib, yakın kızılötesi radyasyon kullanarak insan vücudundaki kırık kemikleri veya anormallikleri tespit eden el cihazı Kırk Kemik Opit Tarayıcısı ile kendine bir yer buldu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul