WHATSAPP'TAN 'ZORUNLU GÜNCELLEME'YE BAĞLI TOY AÇIKLAMA

WhatsApp, icra ettiği dünkü açıklamayla kullananların uygulamayı kullanmaya sürdürmek düşüncesince 8 Şubat'a denli icazet vermesi icap ettiğini yineledi.

WHATSAPP'TAN 'ZORUNLU GÜNCELLEME'YE BAĞLI TOY AÇIKLAMA
İstanbul

WhatsApp, kişilerin gizliliğini korumaya ehemmiyet verdiklerini ve gizlilik politikalarını kullanıcıları ile paylaştıklarını belirterek, uygulamayı kullanmaya sürdürmek talip tamamı kullanıcıların, toy işlev şartlarını 8 Şubat'a derece onama etmeleri icap ettiğini tabir etti.

WhatsApp, güncellenen "Gizlilik İlkesi" ile ilgilendiren koyu eleştiriler yapılması üzerine toy birlikte izah yaptı.

WhatsApp şekilde kişilerin infaz üstünden alım satım yapmalarını ve işletmelerden dayanaklık buyurmak almalarını kolaylaştırmak istendiğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şeffaflığı henüz da çoğaltmak ve işletmelerin WhatsApp üstünden müşterileriyle iletişimlerine asistan edinmek adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler anne şirketimiz Facebook üstünden sakıncasız hosting hizmeti onama etme seçeneğine erbap olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp'ın Facebook ile data paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar kişilerin dostlarıyla yahut aileleriyle hususi şekilde nite haberleşme kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay süresince kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine müddet saymak namına toy politikamızı şimdiden WhatsApp marifetiyle paylaşıyoruz. WhatsApp üstünden arkadaşlarınızla ve ailenizle yapmış olduğunuz görüşmeler ve mesajlaşmalar, uçtan kuyruk sokumu kemiği şifreleme ile korunur. Uçtan kuyruk sokumu kemiği şifreleme, yolladığınız fotoğrafın, ahenk kaydının, videonun yada mesajın hemen sizin tarafınızdan ve konuştuğunuz isim çeşidinden okunduğunu/dinlendiğini güvence eder. Üçüncü şahıslar, WhatsApp yada Facebook bile, bu içerikleri göremez."

"Güncel işlev koşullarını onaylayarak kullanımlarına bitmeme etmeleri kabil olacaktır"

Türkiye'deki kullananların gizlilik, uçtan kuyruk sokumu kemiği şifreleme ve asayiş özellikleriyle korunmaya bitmeme edileceği tamlanan açıklamada, "WhatsApp şekilde kişilerin gizliliğini korumaya iri ehemmiyet veriyor ve gizlilik politikalarını kullanıcılarımız ile paylaşıyoruz. Bir ay süresince toy politikayı gözden geçirmeleri düşüncesince müddet saymak namına kullanıcılarımızla WhatsApp üstünden bu tebeddülat üzerine aracısız haberleşme kuruyoruz." ifadelerine arazi verildi.

Açıklamada, WhatsApp'ı kullanmaya sürdürmek talip tamamı kullanıcıların, toy işlev şartlarını 8 Şubat'a derece onama etmeleri gerektiği vurgulandı.

WhatsApp’ı kullanmaya sürdürmek talip tamamı kullananların güncel işlev koşullarını onaylayarak kullanımlarına bitmeme etmelerinin kabil olabileceği dökme açıklamada, Avrupa Bölgesi şekilde adlandırılan Avrupa Birliği ülkelerine ayrımlı Gizlilik İlkesi uygulanmasına bağlı değerlendirmeye arazi verilmedi.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1