YOUTUBE 7 MİLYON HESABI SİLDİ!

YouTube’un bugün benzer sosyal medya platformları ile duruşmaya çıkacağı öğrenildi. Ayrıca bu görüşme öncesinde YouTube tarafından 7 milyon hesabın silindiği açıklandı.

YOUTUBE 7 MİLYON HESABI SİLDİ!

YouTube, Snapchat ve TikTok temsilcileri ABD’de milletvekilleri ile görüşüyor. Söz konusu görüşmenin nedeni, sosyal medya platformlarında tüketicinin korunması, ürün güvenliği ve veri güvenliği. Bu görüşme yaşanmadan hemen önce video içerik sitesi, 7 milyon hesabı kaldırdığını belirtti. Bu arada, YouTube’un toplam 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunuyor.

YouTube’un devlet işleri ve kamu politikasından sorumlu başkan yardımcısı Leslie Miller, bugün ABD Kongresi’nde ter dökecek. Milletvekillerinin özellikle veri güvenliği ve çocuklara ilişkin yayınlarla ilgili zorlu sorularıyla karşılaşacak olan platformlar, hazırlıklarının tamamladı.

9 AYDA 7 MİLYON HESAP SİLİNDİ

YouTube, bu yılın ilk dokuz ayında küçük çocuklara ve ergenlere ait olduğunu belirlediği 7 milyon hesabı kaldırdı. Ayrıca bu kaldırma işlemlerinin 3 milyonu üçüncü çeyrekte gerçekleşti. Bu veriler, bugün şirket temsilcilerinin ABD’li vekillere sunacağı çevrim içi çocuk koruma konulu ifadeden alındı.

Bununla birlikte, YouTube hazırladığı ifadede video kaldırma süreçlerini hızla yaptıklarını belirtti. Şirket, ikinci çeyrekte çocuk güvenliği kurallarını ihlal ettiği için kaldırdığı videoların yüzde 85’inin 10 izlenmeye ulaşmadığını vurguladı. Bu arada, YouTube’un kaldırdığı tüm videoların yaklaşık yüzde 75’i 10 veya daha az kişi tarafından görüldü.

 

Kaynak: HABER7.COM

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2021, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1