Sosyal medya çöktü mü? Facebook, Instagram ve Whatsapp'ta erişim sorunu 

Sosyal medya devi Instagram'a erişim sorunu yaşanıyor. 'Instagram çöktü mü' sorusu tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından sorulmaya başladı. Kullanıcılar Instagram profiline girdiklerinde akış yenileyemiyor. Öte yandan, 22.00 sularından itibaren de WhatsApp'ta erişim sorunu gözlendi.

Sosyal medya çöktü mü? Facebook, Instagram ve Whatsapp'ta erişim sorunu 

Dünyaca ünlü fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram'a bir süredir erişim sağlanamıyor.

Kullanıcılar Instagram profiline girdiklerinde akış yenilenemedi sorunuyla karşılaşıyor.

Tüm dünyada kısmen yaşanan sorunla ilgili kullanıcılar tepkilerini bir diğer sosyal medya devi Twitter üzerinden dile getiriyor.

FACEBOOK'TA SORUN YAŞANIYOR

Kullanıcılar, sosyal medya platformu Facebook'a da erişim sıkıntısı yaşıyor. Facebook'ta kullanıcılar fotoğraf yükleme ve paylaşım sorunuyla karşı karşıya kalıyor.

WHATSAPP DA ÇÖKTÜ

Öte yandan, 22.00 sularından itibaren de WhatsApp'ta erişim sorunu gözlendi.

Sorun Türkiye'de özellikle dosya paylaşımında yaşanırken, Güney Amerika ve Kuzey Avrupa'da WhatsApp'a erişim sorunu yaşandığı öğrenildi.

BOTNET SALDIRISI

Öte yandan, global seviyede yaşanan sorunun Facebook, Instagram ve WhatsApp sunucularına yapılan botnet saldırısı nedeniyle olduğu belirtildi. Kesinti nedeniyle ilgili şirketten resmi bir açıklama yapılmadı.

ÖMER FATİH SAYAN'DAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook, Instagram ve WhatsApp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve Türkiye’de de kısmen hissedildiğini bildirerek, “Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerimiz siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip etmektedir.” ifadesini kullandı.

Sayan, Twitter hesabından sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin paylaşımda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 10:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul