İstanbul Bilişim hakkında dolandırıcılık iddiası, Retro Bilişim battı mı?

Retro Bilişim kuruluşu olan internet sitesi istanbulbilisim.com hakkında dolandırıcılık iddiası. Yüzlerce kişi İstanbul Bilişim mağduru.

İstanbul Bilişim hakkında dolandırıcılık iddiası, Retro Bilişim battı mı?

İstanbul Bilişim, Retro Bilişim firması 2 aydır yüzlerce kişi tarafından şikayet yağmuruna tutuldu, satın aldıkları ürünleri gelmeyen mağdurlar para iadesi istediklerinde de çeşitli bahanelerle oyalanıyor veya yetkili bir kişiye ulaşamıyorlar. İstanbul Bilişim hakkında battı son bir vurgun yapıp kaçacaklar iddiaları sosyalmedyada dolaşmaya başladı. 

Konuyu araştırmak için TNN Medya olarak bizde bir ürün aldık ama 2 aydır aldığımız ürün gelmedi,paramız da iade edilmedi. Konuyla alakalı firma yetkililerinin bize ulaşıp bilgi vermesini bekliyoruz.

Detayları ilerleyen günlerde paylaşacağız.

Şikayet var web sitesinden İstanbul Bilişim mağdurlarının şikayetlerine ulaşabilirsiniz.


https://www.sikayetvar.com/istanbul-bilisim

KAMPANYA BAŞLATILDI...

İstanbul Bilişim’den alışveriş yapan ancak ürünlerinin gelmemesi nedeniyle siparişini iptal eden tüketiciler ise para iadesi konusunda mağduriyet yaşadıklarını, bu sefer de para iadesi için beklemeye başladıklarını ifade ediyor. 

Mağdur olan tüketicilerin şikayetlerinden öne çıkanlar ise şöyle:

“2 aydır bekliyorum, ürünüm hala gelmedi”

“Siparişi iptal ettim, param iade edilmedi”

“Bilgi alamıyorum, telefonlara cevap vermiyorlar”

"Siparişim bir türlü kargolanmıyor, çağrılara cevap verilmiyor”

Mağduriyet yaşayanlar ayrıca Change.org üzerinden başlattıkları kampanya ile şirkete karşı yaptırım uygulanması için Ticaret Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı'na harekete geçme çağrısı yapıyor.

HÂLÂ SATIŞ YAPMAYA DEVAM EDİYOR

Yaşanan bunca soruna ve tüketicilerin muhatapsız bırakılmasına karşın, şirket internet sitesi üzerinden hala “Ortalama 15 iş gününde kargoda. 14 gün içinde kolay iade” vaatleriyle satış yapmaya devam ediyor.

İstanbul Bilişim’in internet sitesinde yer alan bilgilere göre 25 kategoride 250 bin çeşit ürünün yer aldığı sitenin aylık 2.5 milyon ziyaretçisi bulunuyor. 2002 yılında kurulan İstanbul Bilişim şu anda Retro Bilişim Hizmetleri Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. çatısı altında faaliyet gösteriyor.

KASIM’DA EL DEĞİŞTİRMİŞ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) ve Ticaret Sicil Gazetesi üzerinden yaptığımız sorgulamalar, ilginç bir durumu da ortaya çıkardı. İstanbul Bilişim'deki stok sorununun başladığı geçen yılın kasım ayında, şirketin sahiplik durumunda da önemli bir değişiklik yaşanmış.

İTO ve Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kayıtlara göre Temmuz 2019’da şirketin eski ortağı Ediz Şahin paylarını Nurettin Yavuz’a devretti. Kasım 2019’da sermaye artımına giden ve toplam sermayesini 150 milyon TL’ye çıkaran Retro Bilişim’in şu andaki hisselerinin tamamı Nurettin Yavuz’a ait.

Ticaret Sicil Gazetesi'nde yar alan bilgilere göre tek ortaklı bir limited şirket olan Retro Bilişim'in sahibi olan Yavuz, Diyarbakır'da ikamet ediyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2020, 01:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
DP-2451101
DP-2451101 - 2 yıl Önce

DP-2451101 numaralı siparişinde ki ürün VESTEL TV olup, fabrikadaki üretimde hiçbir sorun olmamasına rağmen, istanbulbilisim firması virüsü bahane ederek ürünü tedarik edemediklerini söylemektedir. Vestel’in kendi sitesinden girdiğim sipariş ise aynı gün kargolanmıştır. Çok endişeliyim biran önce çözüme kavuşmak istiyorum.

SIRADAKİ HABER

banner16

banner1