Sosyal Medyada kurulan satış sayfalarına denetim geliyor!

Maliye Bakanlığı facebook,instagram ve diğer sosyal ağlarda açılmış bitpazarı,ikinci el elektronik,otomobil,emlak satış sayfaları dahil olmak üzere internet üzerinden yapılan her türlü ticarete inceleme başlattı! Kayıt dışı satış yapıp haksız kazanç elde edenlere göz açtırılmayacak!

Sosyal Medyada kurulan satış sayfalarına denetim geliyor!

Maliye Bakanlığı ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü bünyesinde 500 kişilik dev bir ekip oluşturarak, e-ticarete yönelik kargo ve banka hareketleri de dahil her türlü işlemi takip altına alacaklar.

KAÇAK ALIŞVERİŞE SON

Bakanlık yurtdışından özellikle elekronik ürün siparişi verip Türkiye'de faturasız, kaçak satış yapan,yaptıran internet sayfalarını mercek altına aldı! Kaçak alışverişe aracılık edenler hakkında da gerekli işlemlerin yapılacağını bildirildi.

Türkiye’de vergi kaydı olmayan yurtdışındaki sitelere bankalar ya da aracı kurumlar üzerinden yapılan ödemelere stopaj getirelecek!

Yurtdışında merkezi olup Türkiye’de iş yapan e-ticaret sitelerinin vergilendirme hakkının Türkiye’de olduğunu kaydeden Bakanlık, “Stopaj yöntemi ile Türkiye’den yurtdışına gidecek paradan vergi kesecek. Vatandaş kredi kartıyla ödeme yaparken, bankalar kesinti yapacak. Tüketici bu işlemden etkilenmeyecek. Ancak, Türkiye’de vergi dairesine kayıt olan internet siteleri için bu kesinti yapılmayacak!

FACEBOOK / İNSTAGRAM  GİBİ SATIŞ SAYFALARI DENETİME GİRECEK

Maliye Bakanlığı gayrimenkul ,otomobil,elektronik,ikinciel veya sıfır eşya alım,satım ve kiralanmasıyla ilgili facebook ortamında yoğun bir aktivite olduğunu belirterek tüm bu sayfaların mercek altına alındığını yurt dışından ürün getirip kaçak alım,satım yapan bunlara aracılık edenlerin tespit edilip haklarında gerekli işlemlerin yapılacığını bildirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 21:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı