Kucağında kedisiyle evindeki yangına müdahaleyi izledi

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde sobayı benzinle tutuşturmak isterken evde yangın çıkmasına neden olan yaşlı adam, alevlerin arasından itfaiye tarafından kurtarılan kedisiyle gözyaşları içinde evinin yanışını izledi. Görüntüler sosyal medyada herkesin yüreğini dağlarken Cumhurbaşkanlığı ise yardım için Valilik ile irtibata geçti. Aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da yaşlı adama yardım edileceğini açıkladı.

Kucağında kedisiyle evindeki yangına müdahaleyi izledi

Yaşanan bu elim olay sonrasında; Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yaşlı amcaya yardım için Bolu Valiliği ile görüşüldüğünü, ihtiyaçlarının giderileceğini açıkladı.

Sözcü Kalın, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Bolu Valimizle görüştüm. Ali Meşe amcanın ihtiyacı giderilecek inşallah. Büyük geçmiş olsun. Ne amcamız ne de kedisi üşüsün" ifadelerini kullandı.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI'NDAN DA DESTEK AÇIKLAMASI

Aynı zamanda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bolu'nun Mudurnu ilçesinde sobayı benzinle tutuşturmak isterken çıkan yangın sonucu evini kaybeden 83 yaşındaki Ali Meşe'ye gerekli desteğin verilmesi için devreye girdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bakan Kaya'nın Meşe'nin acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması ve uzman personellerce psiko-sosyal destek verilmesi için talimat verdiği belirtildi.

Yangından kurtarılan kedisine sarılan 83 yaşındaki Ali Meşe, kedisini kucağına alarak gözyaşları içerisinde evinin yanışını izledi.

Ali Meşe ile eşi ve 2 çocuğunun yaşadığı ahşap ev, yangında kullanılamaz hale geldi.

Sobayı yakmak için benzin kullandığı esnada yangının çıktığını anlatan Meşe yaptığı açıklamada, "Sobaya benzin dökmüştüm ve sobanın parlamasıyla dışarı kaçtım. Dumanlar içinden eşim ve iki oğlum da evden çıktı. Evin bodrumunda bulunan 14 tavuktan 13'ü telef oldu." dedi.

Yaşlı adam ve ailesi, apar topar dışarı çıkarak yangından kurtuldu. İtfaiye ekipleri de yangına müdahale etti.

İtfaiye ekipleri yangını söndürmeye çalışırken, her şeyini kaybettiğini zanneden yaşlı adamın yüzünde bir tebessüm belirdi. Çünkü itfaiye ekipleri yangından çok sevdiği kedisini kurtarmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı