Call of Duty Oynamıyoruz! Bu Bir Savaş

Afrin oprasyonu başladığından bugüne değin 32 askerimiz şehit düştü. Vatanı ve bayrağı için terörle ve onun uzantısı güçlerle mücadele ediyorlar. Karşılarında ise sadece bir terör örgütü olmadığını hepimiz biliyoruz. Hangi ülkeler tarafından silahlandırıldıklarını ve destek gördüklerini söylememize gerek bile yok.  Coğrafi olarak daha uygun şartlarda gerçekleşen "Fırat Kalkanı" operasyonu yaklaşık yedi ay sürmüştü. Şimdi ise coğrafi şartlar daha zorlu. Ayrıca sınırsızca silahlandırılmış bir terörist grupla karşı karşıya olduğumuzu unutmamak gerekiyor. Sabırla ve mümkün olan en az şehitle ilerlemek Ordumuzun en büyük gayesidir. 

Fakat kamuoyunda bir sabırsızlık olduğunu gözlemliyorum. Haber kanallarında her gün aynı haritayı görmek bu sabırsız kitleyi kesmiyor! Onlara göre bir saatte Şam'da olmalıyız. Savaş çok ciddi bir konudur. İstanbul kadar geniş bir alandan söz ediyoruz. Girilen bu alanlarda hem sivil kayıpların önüne geçmeye çalışmak, hem de sivil ve terörist ayrımını iyi yapabilmek ve aynı zamanda mümkün olan en az şehidi vermek kolay bir iş değildir. Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonların 103 gün sürdüğünü tekrar hatırlatmak isterim. Terör örgütü yine sivil halkın arkasına saklanmıştı. Süreç uzamış fakat başarı ile sonuçlanmıştı. Afrin'de de benzer şartlar altında mücadele edeceğimizi unutmamak gerekli.

Tekrar etmekte fayda var. Biz askerimizi sokakta bulmadık. Her bir şehit milletimizin bağrında yara açarken sabrı ve metaneti elden bırakmamak lazım. Bu konuda Türk Ordumuza sonuna kadar güvenmeli ve arkasında durmalıyız. Bu savaş bir bilgisayar oyunu değil. Yaşananlar ülkemizin daha huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşaması için kanla verilen bir mücadeledir.  

YORUM EKLE