BOYU 4 METREYE KADAR ULAŞAN DEV DALGALARIN DÖVDÜĞÜ KONYAALTI SAHİLİ, BEYAZA BÜRÜNDÜ

Antalya'da dünden itibaren sansasyonel bulunan boğanak ve sıkıntı sonrası, boyu 4 metreye ulaşan dev dalgaların dövdüğü dünyaca adlı sanlı kıyı beyaza büründü. Seyir terası ve sahile mevrut bazısı vatandaşlarsa, oluşan parlak manzarayı fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi.

BOYU 4 METREYE KADAR ULAŞAN DEV DALGALARIN DÖVDÜĞÜ KONYAALTI SAHİLİ, BEYAZA BÜRÜNDÜ

Antalya düşüncesince Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünün cemaziyelevvel meydana getirdiği boğanak ve sıkıntı uyarısının arkası sıra akşam saatlerinde başlamış olan boğanak ve hararetli rüzgar, çağ sabahleyin saatlerinden itibaren tesirini arttırarak sürdürdü. Kentte rüzgarın hızı 31kilometreye kadar çıkarken, dünyaca adlı sanlı Konyaaltı Sahili'nde boyu 4 metreye kadar çıkan dev dalgaların dövdüğü yaka ve falezlerdeki kayalıklar beyaza büründü. Bulutların arasından seyrek çıkan devir ile beraberce denize vuran erke hüzmesi de görkemli yanında görünüş oluşturdu.

O anları gören birtakım vatandaşlar, ilerleyiş terası ve yaka bölümüne gelmiş olarak cep telefonlarına sarıldı. Vatandaşlar görkemli manzarayı fotoğraflayarak hatıra ölümsüzleştirdi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1