Burhaniye’de belediye zeytinciler için yol yapıyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Belediye, şehir içinde yaptığı yolların yanı sıra zeytin işçilerini de düşünerek zeytinlik yollarında da bakım çalışmalarını sürdürüyor. İlçenin kırsal mahallelerinde yol yapım ve bakım çalışmalarına...

Burhaniye’de belediye zeytinciler için yol yapıyor

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Belediye, şehir içinde yaptığı yolların yanı sıra zeytin işçilerini de düşünerek zeytinlik yollarında da bakım çalışmalarını sürdürüyor. İlçenin kırsal mahallelerinde yol yapım ve bakım çalışmalarına devam eden belediye ekipleri Yabancılar’da da arazi yollarının yapımına başladı.

Zeytin toplama sezonunun başlamasıyla birlikte zeytinlik yollarında başlanan bakım ve onarım çalışmaları Yabancılar Mahallesinde devam ediyor. Yabancılar Mahallesinde. halkın zorluk çektiği kayalık yol Burhaniye Belediyesi tarafından bakıma alınarak yeniden düzenleniyor. Yolda bulunan taşlık bölüm temizlendikten sonra yeniden düzenlenecek olan yol en kısa zamanda hizmete girecek. Özellikle, zeytin toplamak için tarlalarına giden vatandaşların sıklıkla kullandığı yolun yapıldığını gören Yabancılar halkı, Belediye Başkanı Necdet Uysal’a teşekkür etti. Tüm mahallelere eşit oranda hizmet götürmeye gayret ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Necdet Uysal, ”Şu anda düzenlemesi yapılan yol, Yabancılar mahalle halkımızın bize özellikle bildirdiği yollardandı. Zeytin sezonunun da başlamasıyla birlikte biz de bakım çalışmalarımıza başladık. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı