Doğu'da Nisan ortasında 'kar sürprizi'

Doğu'da Nisan ortasında 'kar sürprizi' Erzurum, Kars ve Ardahan günü beyaz bir örtüyle merhaba dedi.

Doğu'da Nisan ortasında 'kar sürprizi'

Erzurum, Kars ve Ardahan günü beyaz bir örtüyle merhaba dedi. Erzurum kent merkezinde kar kalınlığı 5 santimetreyi geçerken, Ardahan'da vatandaşlar 17 Nisan'da yaşanan kar yağışını şaşkınlıkla izledi. Kars'ta ise şiddetli yağmurun ardından yaşanan kar kısa sürede eridi.

Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgası Doğu'da kar yağışına sebep oldu. Hava sıcaklıklarının yeniden sıfırın altına düştüğü Erzurum'da gece başlayan kar yağışı kısa sürede kenti beyaza bürüdü. Kar kalınlığının 5 santimetreyi geçtiği Erzurum'da belediye ekipleri temizlik çalışmalarına başladı. Güne yoğun kar yağışıyla uyanan Erzurumlular, çocuklarını okula kendileri götürdü. Kar yağışı kent için trafiği de olumsuz etkiledi. Meteoroloji yetkilileri soğuk hava dalgasının hafta sonuna kadar devam edeceği bilgisini verdi.

ARDAHAN'DA KAR ŞAŞKINLIĞI

Kar yağışı Ardahan'da da etkili oldu. Sabah saatlerinde başlayan kar yağışı vatandaşları şaşırttı. Okula gitmek için evlerinden çıkan öğrenciler, beyaz örtüyü ve yağışı şaşkın gözlerle izledi. Kars'ta ise gece etkili olan şiddetli yağmur sabah saatlerinde yerini kara bıraktı. Kar yağıyı sebebiyle kent kısa sürede beyaza büründü. Havanın ısınması sonrası kenti kaplayan kar eridi. Vatandaşlar, Kars'ta nisan ve mayıs aylarında kar yağışının beklendiğini buna alışkın olduklarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı