ELAZIĞ SİS DENİZİNDE KAYBOLDU, EŞSİZ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

Elazığ'da dü haftadır bitmeme fail ve sonuç dü günde fikir mesafesini sıfıra derece düşüren sis zımnında kent adeta kayboldu. Harput'ta ise sisle baş başa eşsiz indinde görünüş oluştu.

ELAZIĞ SİS DENİZİNDE KAYBOLDU, EŞSİZ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

Elazığ'da dü haftadır can alıcı olmaya bitmeme fail sis tabakası sonuç 2 gündür kenti ağız ağıza kapladı.

Kent merkezinde toprak arsa fikir mesafesini sıfıra düşüren sis, 1200 rakımlı zamanı Harput Mahallesi'nde ise azda olsa can alıcı oldu. Drone ile açıktan görüntülenen sis, Harput Mahallesi'nden şehre bakışta esenlik verici görüntüler oluşturdu. Kısıtlama zımnında vatandaşların evde olması zımnında görsel şöleni kimesne takip olanağı bulamadı.

Öte yandan, koyu sis zımnında İstanbul'dan seferi bulunan 2 uçağın uçuşu silme edildi. Bugün de koyu yerine bitmeme fail ve toprak arsa fikir mesafesini sıfıra düşüren sis zımnında hava bilgisi de uyarıda bulundu. Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamada, ”Bölgemizde havanın modüler ve az bulutlanmış geçeceği, gündüz içinde toprak arsa parmak ve sis hadisesinin görüleceği kestirim ediliyor. Sabah ve geceleyin saatlerinde toprak arsa sis, parmak hadisesi ile beraberce buzlanma ve külot vakası beklendiğinden ulaşımda yaşanabilecek olumsuzluklara üzerine tetik olunması gerekmektedir” denildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1