HASANKEYF’E 10 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE YENİ KENT MEYDANI YAPILIYOR

Batman'ın Hasankeyf İlçe Kaymakamı Şenol Öztürk, kent merkezinde 10 bin metrekare alan üzerine meydana getirilen yeni kent meydanının yaz aylarına akla yatkın vatandaşların hizmetine sunulacağını kaydetti.

HASANKEYF’E 10 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE YENİ KENT MEYDANI YAPILIYOR

Ilısu Barajı ile baş başa yeni yerleşme bölgesine taşınan Batman'ın zamanı ilçesi Hasankeyf ilçesinde vatandaşların kullanımına sunulmak az daha hazırlanmakta bulunan planlar yegâne hiç yaşama geçiriliyor. Hasankeyf düşüncesince ehemmiyetli projelerden biri bulunan 10 bin metrekare alan üzerine kurulmaya başlanılan yeni kent meydanı yaz aylarına akilane kaza sakinleri ve turistleri ağırlamaya başlayacak.

Konu ile ilgilendiren izah eden Kaymakam Öztürk, Ilısu Barajıyla baş başa Hasankeyf'in yeni yerleşme hesabına taşındığını söyledi. Kaymakam Öztürk, "Bir değiş ve dönüşümü gerçekleştiriyor, bu değiş ve inkılap sırasında devir zamane gereksinimler görünen oluyor. Bu ihtiyaçlardan müşterek tanesi de kent meydanı ihtiyacımızdı. Gerek merasim alanımızın olmaması lazım kullanmakta olanları müşterek gezip dolaşabileceği bereketli alabileceğim müşterek noktayı gereksinimi bu projeyi mecburi kıldı. Bu vesileyle TOKİ ve DSİ işbirliğinde kentimizin ilçemizin mimarisine makul bölgenin dokusuna makul müşterek kent meydanı projesi hazırlandı. Yaklaşık 10 bin metrekare alan üzerine bu plan oluşturuldu yerleştirildi. Sosyal donatılarla baş başa kişilerin kuma gereksinimlerini izale alanlarını da içerecek halde kısaca bin metre karesi bunlardan ticari alan oluşturuyor. Bu projeyle baş başa ilçemiz müşterek merasim bölgesine kavuşmuş olacak söylediğim kabil kişilerin rahat soluk alabildiği müşterek alan organizasyon edilmiş olacaktır. Kent meydanı projemizin yaz dönemiyle baş başa hizmete girmesini planlıyoruz imge ediyoruz. Özellikle o dönemdeki gezgin yoğunluğu da hücre münfail olduğunda yerel ve ecnebi turistlerin de müşterek soluk kabul etme endüstrisi rahat gezip gezinti endüstrisi da kazandırmış olacaktır. Bu vesileyle ego projenin yaşama geçmesinde ilçemize uğur boncuğu desteğini esirgemeyen özellikle Cumhurbaşkanımız edinmek az daha TOKİ, DSİ yetkililerine valimize, belediyemize burada emeği gecen her insana teşekkürname ederim. İnşallah ilçemize ve kâffesi yurttaşlarımıza hayır olmasını dilek ediyorum" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1