İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Kar ne zaman yağacak?

Meteoroloji ve AKOM'dan son dakika hava durumu ve kar yağışı uyarısı!

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Kar ne zaman yağacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden hava durumu ve kar yağışı ile ilgili son dakika uyarıları gelmeye devam ediyor. Ocak ayına girdiğimiz şu günlerde kar yağışı ile ilgili araştırmalar da son derece hız kazanmış durumda. Özellikle İstanbul'da henüz doğru düzgün bir karın yağmaması ve hafta başından beri Meteoroloji'nin şiddetli bir şekilde uyarması vatandaşların da ilgisini bu yöne çekmeyi başardı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM)'nden yapılan açıklamada "Soğuk hava, fırtına, karla karışık yağmur ve kar yağışlı havanın önümüzdeki hafta ortasına kadar devam etmesi bekleniyor denildi. Peki İstanbul'a ne zaman kar yağacak? Cuma gününe dikkat çeken Meteoroloji'den açıklamalar art arda geliyor. Bugün hava nasıl olacak? İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'den hava durumu ve kar yağışı ile ilgili son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. Hafta başından beri şiddetli bir şekilde kar yağışı uyarısında bulunan Meteoroloji cuma gününe dikkat çekmişti. Son gelen veriler doğrultusunda İstanbul'da kar yağışının başlaması artık kaçınılmaz gözüküyor. Peki İstanbul'a ne zaman kar yağacak? Bu sorunun yanıtı uzun süredir araştırılan konular arasında geliyor. Bunun nedeni ise yurt genelinde birçok il de kar yağışı etkili olurken, İstanbul'da henüz ciddi manada bir yağışın olmaması vatandaşların da merak konusu oldu. Bugün hava nasıl? Meteoroloji Genel Müdürlüğü cuma gününe dikkat çekerken, bu gün de hava durumu ile ilgili uyarılar da bulundu. İşte sizler için hazırladığımız Meteoroloji'den gelen veriler doğrultusunda hava durumu tahminleri...

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yağışların öğle saatlerinden sonra Kıyı Ege, Çanakkale, Denizli, Antalya, Muğla, Adana'nın Kuzeyi ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Çanakkale, Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli'nin kuzey kesimleri ve İstanbul'un batı kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

MARMARA

Çok bulutlu bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağmur ve karlakarışık yağmur, akşam saatlerinden itibaren güney ve batısında karlakarışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların öğle saatlerinden sonra Çanakkale çevrelerinde kuvvetli yağmur akşam saatlerinden sonra Çanakkale ve Takirdağ çevreleri, Kırklareli'nin kuzey kesimleri ile İstanbul'un batı kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın akşam saatlerinden sonra kuzey ve kuzeydoğu yönlerden çok kuvvetli ve fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

EGE

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerde yağmur ve karla karışık yağmur yüksekleri kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden çok kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL'A NE ZAMAN KAR YAĞACAK?
İstanbul'da yaşayan vatandaşlar bir süredir bu konuyla ilgili araştırmalarını sürdürüyorlardı. Bu sefer beklenen kesin bilgi ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü'den geldi. İstanbul'da bugün çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu bir hava etkili olacakken, hava sıcaklıkları ortalama 7 dereceyi gösterecek. Uzun süredir İstanbulluların beklediği kar yağışı ise gece saatlerinde bölge bölge yoğun kar şeklinde gerçekleşecek.

AKOM'DA ALARM
Ayrıca İtfaiye, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, Ulaşım, Destek Hizmetleri, Raylı Sistemler, Zabıta, Park Bahçeler, Çevre Koruma, Muhtarlıklar ve Gıda, Sağlık Daire Başkanlıkları, Beyaz Masa ve diğer ilgili müdürlükler, İETT, İSKİ, İSFALT, İGDAŞ, İSTAÇ, İSBAK, Metro İstanbul, Şehir Hatları temsilcileri AKOM'da görev başında. Vatandaşlarımız hava koşullarına bağlı oluşabilecek muhtemel sorunlara karşı ihbar için 153 Beyaz Masa ve İtfaiye 110'u arayarak yardım alabilecekler.

ANKARA'DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?
Başkent Ankara'da yine soğuk hava etkili olacak. Önceki günlere göre yine bir miktar daha iyi durumda olsa da sıcaklıklar ortalama 5 dereceyi gösterecek.

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, kuzeyinin yüksekleri kar yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak, iç kesimlerin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı ilçelerinde, akşam saatlerinden sonra Antalya'nın doğu ilçeleri, Adana'nın kuzey kesimleri ve Osmaniye çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden çok kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur zamanla kuzeybatı kesimleri karlakarışık yağmur, yüksekleri ile Sivas çevrelerinin kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatı yönlerden çok kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul