İSTANBUL’UN YAŞAYAN TARİHLERİNDEN AYDOS KALESİ’NİN RESTORASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Sultanbeyli'nin Yaşayan Tarihi Aydos Kalesi'nin bir süredir devam eden restorasyon çalışmaları tamamlandı. Kalede çevre düzenlemesiyle ilgili projenin ön hazırlıkları ise tamamlandı. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Aydos Kalesi'ne çıkarak çalışmaları yerinde in

İSTANBUL’UN YAŞAYAN TARİHLERİNDEN AYDOS KALESİ’NİN RESTORASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

İstanbul'un tarihi yapılarından olan, Sultanbeyli'nin Yaşayan Tarihi Aydos Kalesi'nin Sultanbeyli Belediyesi öncülüğünde bir süredir devam eden restorasyon çalışmaları tamamlandı. Konunun uzmanları ve yetkili kurulların iş birliğiyle yürütülen restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla, kalede çevre düzenlemesi ile ilgili projenin ön hazırlıkları da tamamlandı. Çevre düzenlenmesi çalışmalarının tamamlanmasıyla Aydos Kalesi ziyaretçilere kapılarını açacak.

Öte yandan, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Aydos Kalesi'ne giderek yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve son durum hakkında bilgi aldı. Daha sonra Sultanbeyli'de bir çocuk parkının açılışına katılan Başkan Keskin, ardından millet bahçesi projesi, mesire alanı projelerinde de incelemelerde bulundu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul