KAZANDERE VE PAPUÇDERE BARAJLARINDAN KÖTÜ HABER

Kırklareli'nin Vize ilçesinde İstanbul'a içmece suyu sağlayıcı Kazandere ve Papuçdere barajları kuruluşa noktasına geldi.

KAZANDERE VE PAPUÇDERE BARAJLARINDAN KÖTÜ HABER

Trakya'dan İstanbul iline içmece suyu sağlayıcı Kazandere ve Papuçdere barajlarında su doluluk oranları dibe vurdu. Civar köylüler, barajlardaki su düzeyinin düşmesini ülke değişikliklerine ilişkin kendisine yağışların azalması ve düzenli uran bölgesindeki fabrikaların aykırı sularını iri miktarda çekmesine bağlıyor.
İstanbul'un su ihtiyacını karşılayan barajlar, şita mevsiminin kurak geçmesi bitmeme ederse matlup doluluk oranına ulaşamayacağı kestirim ediliyor.

“Yağışsız eyyam kötü günlerin habercisi”

Kırklareli Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Göksal Çiğdem Trakya'nın toprağını, denizinin, ormanlarının ve barajlarının baş döndürücü altın bulunduğunu belirterek “Öncelikle Trakya'dan antre gerçekleştirmek gerekirse, Trakya dendiğinde akla 3 il gelir. Bu 3 ilin 3 parça denizi var, 3 parça ormanı var, 3 tanede dağı var. Suyun değerini baş döndürücü güzel anladık, özellikle hele şu kurak günlerde birlikte güzel anladık. Gittiğimiz arazi susuzluk. Trakya'daki arazi altı sularının yüzdelik 85'i bitti. Yer üstü sularımıza baktığımız devir Kazandere ve Papuçdere barajlarında sunturlu birlikte halde kuruluşa var. Bu şita aylarının kurak birlikte havanın olması doğacak kötü günlerin habercisi. Barajlarda su doluluk oranları birlikte güzel düşmesiyle Kazandere ve Papuçdere barajları kuruluşa noktasına geldi.Televizyonlarda elan geçmiş haberlerde balkanlardan mevrut ilgisiz ve yağışlı ülke İstanbul'u ve ülkeyi tesiri dibine borç diyorduk. Balkandan ne efsus ki ne ülke ne de su gelmiyor” dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul