MARDİN'DE AKADEMİSYENLER SOKAK HAYVANLARINI YALNIZ BIRAKMADI

Mardin'de akademisyenler, sokağa çıkacak kısıtlamasında şart bulmada külfet çekici sokak hayvanları düşüncesince kampüsün belli noktalarına çaça ve su bıraktı.

MARDİN'DE AKADEMİSYENLER SOKAK HAYVANLARINI YALNIZ BIRAKMADI

Mardin Artuklu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü akademisyenleri Dr. Remzi Avcı, araştırı görevlileri Cemal Ülke ve Orhan Kutluay, sokağa çıkacak engellemelerinin bulunduğu günlerde darülfünun kampüsünde canlı sokak hayvanlarını bakmak düşüncesince Doğa Koruma Müdürlüğünden müsaade aldı.

Akademisyenler, aldıkları izinle kısıtlamanın bulunduğu günlerde sokağa çıkarak kampüste mevcut sokak hayvanlarına çaça ve su bırakıyor.

Araştırma görevlisi Orhan Kutluay, kampüste pisik ve köpeklerin bulunduğunu ve onları hacir günlerinde bakmak düşüncesince lazım izinleri aldıklarını söyledi. Kutluay, "Burada kapik ve kedilerimiz var. Yasaklardan çevre büyümek kabil bulunmadığı düşüncesince Doğa Koruma Müdürlüğüne başvurarak müsaade aldık kısıtlamalarda sokağa büyümek için. Bu hacir boyunca hem kedilere bununla birlikte köpeklere çaça ve su veriyoruz. Bunlardan ayrıksı köpeklerimizde var. Onları da besliyoruz. Canlarımız aç kalıyorlar, susuz kalıyorlar. Vatandaşlarımız kampüsümüze gelip çaça verebilirler, su verebilirler. Aynı sürede üniversitemizin güvenliğine çaça bırakabilirler. Biz de o mamaları canlarımıza ödeme olanağına kavuşuruz bu sayede. Vatandaşlarımız da evlerinin önüne kaplara ve bölgelere çaça ve su bırakabilirlerse bu soğuklarda aç küsurat hayvanlarımız karınlarını doyurabilirler. Bu açıdan yurttaşlarımıza iri görevler düşüyor. Onlar da bu açıdan asistan olabilirlerse kıvançlı oluruz" dedi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1