SUSUZLUĞA DAYANIKLI HAZIR ÇİM BÜYÜK RAĞBET GÖRÜYOR

İklim değişikliğinin getirmiş olduğu susuzluk tehlikesi çim üreticilerini harekete geçirdi. Haftada müşterek defa sulamayla ayakta kalabilen ve sıcağa dayanıklı çim üretimine çaba verildi. Uzun ömürlü bulunan ve haftada çabucak müşterek defa sulanarak senelerce serildiği bö

SUSUZLUĞA DAYANIKLI HAZIR ÇİM BÜYÜK RAĞBET GÖRÜYOR

Antalya'nın Serik ilçesinde 21 senedir çim üretimi işleyen şirket sahibi kültür mühendisi Ahmet Gülgün, kuraklığa, susuzluğa, ecnebi otlara ve hastalıklara gönül rahatlığı dayanıklı çim ürettiklerini belirterek, "Küçücük kutularda yüz, dü beniz metrekarelik ortak bahçenin çimini kargo firmalarıyla kapılarına genişliğinde gönderiyoruz. Aileler de çocuklarıyla baş başa bunu bahçelerinde kendileri üstelik uygulayabiliyor" dedi.

Serik ilçesine ilişkin Cumalı Mahallesi'nde fide ile çim yetiştiriciliği büyük rağbet görüyor. Kısıtlama nedeniyle evlerinin bahçesine şimdi aşırı saat ayıran vatandaşlar, ortak de yağışsızlık tehlikesi eklenince haftada ortak sulanması ehliyetli bulunan çime yöneldi. 21 sene evvel başlamış bulunan ve Zoysıa çimi tohumdan yetiştirilen çimin üretimi hazırlop bulunmadığı düşüncesince aşırı yayılmış değil. Kuraklığa, susuzluğa, ecnebi otlara ve hastalıklara gönül rahatlığı akıbet aşama dayanıklı ortak çeşit bulunan Zoysıa çimi derinlemesine ömürlü olmasıyla da ilgi çekiyor.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1