Ertekin Efendioğlu Yaşlı Adamı Kaçırıp Servetine Kondu iddiası

Edinilen Bilgi ve İddialara göre Kocaeli'nin Darıca ilçesi istasyon caddesi ayşenur sokakta ikamet eden gurbetçi 80 yaşındaki Mehmet Naci Angın (80) komşusu Ertekin Efendioğlu tarafından dolandırılmış. Film gibi gerçekleşen olayda yaşlı adam malları alındıktan sonra komşuların iddiasına göre iyi bakılmayarak 30.07.2015 tarihinde vefat etmiş.

Ertekin Efendioğlu Yaşlı Adamı Kaçırıp Servetine Kondu iddiası

Edinilen bilgi ve iddialara göre; Kocaeli Darıca'da eşi öldükten sonra yalnız yaşamaya başlayan Almanya'dan emekli gurbetçi Mehmet Naci Angın komşusu Ertekin Efendioğlu tarafından dolandırıldı.

Film gibi gelişen olayda 80 yaşındaki adam akrabalarından kaçırıldı 3 ay sonra Kocaeli'nin Gölcük ilçesi Başiskele'deki evde rahatsızlanarak kaldırıldığı körfez'deki bir hastanede hayatını kaybetti.

Mehmet Naci Angın'ın Oğlu Asım Angın'ın iddia ettiği olaylar hakkında kuzeni Abdulkadir ŞEKER'de bildiklerini anlattı.

Abdulkadir ŞEKER; 2015 yılının nisan ayı idi Trabzon'a gitmiştim, Gebze'den dayımın yerini sattığı haberi geldi. Dayımın komşusu kendisiyle iyi derecede yakınlık kurmuş birkaç kez dayımın evinde karşılaştığım Ertekin Efendioğlu dayımın yerini satın alıyormuş. Dayımı cep telefonundan aradım kapalıydı , evinden aradım telefona bir yanbancı çıktı daha sonradan öğrendim Ertekin Efendioğlu'nun kayınbiraderiymiş, dayımı istedim bir süre sonra telefona geldi.


Aramızdaki konuşmada yeri 400 bin tl ye Ertekin Efendioğlu'na sattığını dile getirdi. Halbuki bu yer Darıca'nın en gözde yeri deniz manzaralı 3 dönüm arazi içinde triblex bir villa! sadece etrafındaki duvar 400 bin tl eder. Dayıma seni dolandırıyorlar orası enaz 3 milyon eder sakın satışını verme dedim. Bir sene önce orayı 2 milyona satmamıştın şimdi nasıl 400 bin tl ye satıyorsun! şeklinde konuştum. Telefonu alıp kapattılar. Cep Telefonundan Ertekin Efendioğlu'nu aradım. Dayımı dolandırıyorsun sen nasıl insansın dedim, Bana ben namazkılıyorum vicdanım rahat dayın kendisi o paraya veriyor buralarda arsalar bu para eder diyerek muatabım değilsin beni birdaha arama şeklinde konuştuktan sonra telefonu kapattı. Numaramıda engellemiş. Dayıma bir daha ulaşamadım! Dayımın cep telefonuna el koymuşlar, telefona çıkan şahıs sürekli hakaret , küfür ederek kapattı. Bu ifadelerim Gebze'de görülen davada mahkeme kayıtlarına geçti.


BAŞ İSKELE'DE 200 BİN TL DEĞERİNDE EV ALMIŞLAR.

Komşuların iddiası; Ertekin Efendioğlu denen şahıs dayımın yanına adamlar yerleştirmiş kimseyle görüştürmemiş. Sabah evin önündeki terasa bırakıp yemek,su vermeden gece yarısına kadar orada tutmuşlar. Komşuların ifadesi bu yönde. Dayım mahkemede ifadeside bulunan bir komşusuna beni kandırdılar yerimi elimden alıp buraya getirdiler kimseyle görüştürmüyorlar demiş terasta sürekli ağlıyormuş. Bu komşusu çalıştığı kurumdaki bir polis arkadaşına bu olayı anlatmış, polis kendisinin gelip şikayette bulunması gerektiğini söylemiş bir şey yapmamış. Dayım kısa bir süre sonra vefat etmiş. Bu ifade'de Gebze'de görülen davada mahkeme kayıtlarına geçti. 

KOMŞUNUN  İFADESİ

Kuzenim Asım Angın ile birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunduk

Gölcük Adliyesi'ne giderek avukatımız araclığı ile fethi kabir talebinde bulunduk. Komşuların ifadesine göre dayımı darp etmişler, aç bırakılmış, susuz bırakılarak ölüme terkedilmiş. Bu konular ve ifadeler zaten dava dosyasında yer alıyor. Dayım böbrek hastasıydı susuz kalmaması gerekliydi.

ÖLÜM BELGESİ

Gölcük'te ettiğimiz şikayette kovuşturmaya yer olmadığına dair karar çıkmış.

Fehti kabir istememize rağmen savcılık davayı fethi kabir yapmadan düşürmüş. İtiraz hakkımızı kullanacağız. Fethi kabir için tekrar dava açacağız. Dava sonucu aşağıdaki fotoğrafta mevcut açık olarak paylaşıyoruz herkes okuyabilir. 

Gebze'de yerin Almanya'da yaşayan kuzenim Asım Angın'a geri iadesi satışın iptali için dava açtık. Ertekin Efendioğlu kuzenim Asım Angın'a 140 bin tl para ödedi.  200 bin tl ev + 140 bin tl nakit para ile 340 bin tl ye Ertekin Efendioğlu 3 milyonluk yeri almış oldu. Ertekin Efendioğlu biz dava açtığımız sıralarda satış için şer koyduramadan mahkemede öğrendiğimize göre 1 milyon tl ye yeri satmış. Akabinde bir kaç el değiştirmiş. Dava devam ediyor. Sonuçları buradan duyurmaya devam edeceğiz.

Ertekin Efendioğlu


 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 23:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı