Dini istismar eden yamyamlar

NOT : Sadece başlığı okuyup yorum yapmayınız. Yazının tamamını okuduktan sonra yorum yapınız.

DİNİ İSTİSMAR EDEN YAMYAMLAR!

Öncelikle Müslüman kime denir? Hatırlayalım.

Müslüman, İslâm dinini kabul eden, Allah'a teslim olmuş kişidir. Allah Teâlâ'nın, peygamberleri vâsıtasıyla gönderdiklerine ve Muhammed aleyhisselâma îmân eden kişiye denir.

İman kalp işi olduğu halde, İslâm daha çok imanın amel olarak dışarıya yansımasını ifade eder. Nitekim Cibril hadisinde, iman tarif edilirken; "Allah'a, meleklere, kitaplara, peygamberlere, kıyamet gününe, hayır ve şerrin Allah Teâlâ'dan olduğuna inanmaktır." buyurulurken; İslâm'ın tarifinde, topluma ilân edilen ve amel olarak yapılması gereken prensipler, yani İslâm'ın beş şartı sayılır:

"İslâm, Allah'tan başka hiç bir ilâh olmadığına ve Hz. Muhammed'in Allah'ın rasûlü olduğuna şehadet etmen, namazı kılman, zekâtı vermen, ramazan orucunu tutmak ve gücün yetiyorsa hac farizasını yerine getirip kurban kesmektir.

Konumuza dönelim kim bu yamyam din kardeşlerimiz?

Nisan 2011'de gelen ilk mültecilerin ardından iç savaştan kaçan 2 milyon 138 bin 977 Suriyeli Türkiye'de yaşıyor. Türkiye'nin 4 yılda mültecilere harcadığı para yıllık ortalama 5.3 milyar liraya ulaştı.

29 Nisan 2011 Hatay’daki Cilvegözü Sınır Kapısı önünde hareketlilik başlar, Suriye’de yaşanan protesto ve iç çatışmaların artması artık bir insani krize dönüşür ve Suriyeliler güvenlik endişesiyle ülkeyi terk etmeye başlar.

İşte Türkiye ilk Suriyeli mültecilere kapısını müslüman din kardeşlerimiz diyerek o tarihte açar. Arkası gelir. İç savaştan, İŞİD zulmünden kaçan milyonlarca Suriyeli önce komşusuna sığınır.

Suriye’de 12 milyon kişi yerinden edilir, 4 milyon 200 bini ise ülkeyi terk etmek zorunda kalır. Bugün Türkiye bu 4 milyon 200 bin Suriyelinin 2 milyon 138 bin 977’sine ev sahipliği yapıyor.

Türk Devleti Suriyeli mültecilere Müslüman din kardeşlerimiz diyerek kucak açtı. Yatacak yer , yemek verdi. Maaş bağladı , sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlandırdı. Her konuda onlara kolaylık sağladı , bağrına bastı. Suriyeli işletmeler açıldı , vergiden muaf tutuldula. Kısacası Türk Devleti , Türk insanı Suriyeli mültecilere müslüman din kardeşi olarak sahip çıktı. Bir çoğuna vatandaşlık bile verildi! İçlerinde eli silah tutanlar varken , onların yerine Türk askeri giderek orada savaştı. Onlar Türkiye'de keyif çatarken , Türk askeri onların yerine şehit oldu. Bu durum ileride Türkiye için içinden çıkılmaz bir hal alabilir.

Evet , bu müslüman din kardeşlerimizin içlerinden YAMYAM DİN KARDEŞLERİMİZ çıkarak Türk Devleti'ni Türk Halkını sırtından vuran işler yapmaya başladı.

Asıl değinmek istediğim konu budur!

Ne yaptılar? 

Ülkemize sığınmış gerçek Suriyeli din kardeşlerimizi tenzih ederek yazıyorum.

Canlı bomba oldular...

Polisimize askerimize saldırdılar...

Türk halkına saldırdılar...

Türk kızlarına tecavüze yeltendiler...

Türk insanını bıçakladılar...

Tek kaldıkları zaman süt dökmüş kuzu, çoğunluk olduklarında aslan misali saldırdılar...

Türk esnafıyla kavga ettiler...

Dilencilik yaptılar , yerli dilencileri dövdüler...

Hemen hemen her türlü pislik bu yamyam din kardeşlerimizde çıktı..

Asıl bunlara yamyam dememin sebebine gelelim...

Son günlerde gazete manşetlerini suriyeli işletmecilerin işyerlerinde bulunan; köpek , kedi , at , eşek etleri süslemektedir. Başta Adana olmak üzere , Ankara , İstanbul gibi büyük şehirlerde yapılan denetimlerde bir çok suriyeli işletmecilerin işyerlerinde kedi , köpek , at , eşek eti bulunmuştur. Bu başlıkları uzun uzun yazmayacağım haber sitemiz de veya google amca ile gerekli aramayı yaparak bu haberlere ulaşabilirsiniz.

At , Eşek , Katır , Kedi , Köpek eti yenmesi bütün mezheplerde haramdır.  "Resulullah at, katır, eşek etini ve azı dişi bulunan her yırtıcı hayvanın etini yasak etti " (Ahmed b. Hanbel, I, 147, 244, 289; IV, 89, 90, 127) hadisini esas alarak at etini haram saymıştır. Ebû Hanife ve İmam Mâlik'in at etini helâl kabul etmeyişlerine diğer bir delilleri de; "O, atı, katırı ve eşeği bunlara binmeniz ve süs için yarattı" (en-Nahl, 16/8) ayet-i kerimesidir.

İşte gözünü para hırsı bürümüş bu yamyam din kardeşlerimiz kendilerine kucak açan, müslüman din kardeşlerimiz diye bağrına basan Türk Halkına , köpek , kedi , at , eşek etini şerefsizce , insafsızca , vicdansızca yedirdiler. Ellerine fırsat geçerse bunlar insan eti de satmaya başlarlar.

Bunların Allah c.c inancı yoktur, bunlar dini istismar eden yamyamlardır. Bu kişiler müslümansa tanrı beni kutsasın. Selam ve saygı ile hoşçakalın.

YORUM EKLE
YORUMLAR
CcC
CcC - 4 yıl Önce

savaş bitti göndersinler bunları memleketlerine sokağa çıksak adım başı suriyeli çıkıyor karşımıza

Semih
Semih - 4 yıl Önce

Abdulkadir bey lafı gediğine koymuşsunuz başarılar. Güzel bir yazı olmuş.

Metin Kal
Metin Kal - 4 yıl Önce

Senin ağzına diline eline sağlık.Çok güzel yazdınız.Ben bunu baştan beri dile getiriyorum.kendi vatanına sahip çıkmayan namusuna da sahip çıkmaz.namusuna sahip çıkmayandan hertürlü kötülük gelir.bunları Devlet yöneticileri muhakkak ayıklaması lazım.eğer agıklamazsa milletine ihanet etmiş olur.

banner16

banner1