Yusuf Yılmaz neden öldü? Diyarbakır Silvan'da kaybolan Yusuf Yılmaz'ın cesedi bulundu!

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde DSİ'ye ait sulama kanalına düşen Fırat ve Selman Kızılçiçek'i arayan ekipler 12 gün önce hayvanları otlatmaya giden ve kendisinden bir daha haber alınamayan 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz'ın cesedi bulundu.

Yusuf Yılmaz neden öldü? Diyarbakır Silvan'da kaybolan Yusuf Yılmaz'ın cesedi bulundu!

Silvan İlçesinde bağlı Yeşerdi köyündeki tarlalarını sulamak isteyen 40 yaşındaki Fırat Kızılçiçek dengesini kaybederek DSİ'ye ait sulama kanalına düşmüş, abisinin kanala düştüğünü gören 18 yaşındaki Selman Kızılçiçek, abisini kurtarmak için suya atlamıştı. Akıntıya kapılan iki kardeş suda kaybolurken çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine AFAD, UMKE, Acil 112 Servisi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Arama Kurtarma ekibi sevk edilmişti. Jandarmanın da bölgede güvenlik önlemlerinin aldığı arama kurtarma çalışmalarında DSİ'ye ait su kanalının kapakları kapatıldıktan sonra vatandaşların da katıldığı arama kurtarma çalışmalarında Fırat Kızılçiçek'in cansız bedenine ulaşıldı.

YUSUF YILMAZ'IN CESEDİ 35 KİLOMETRE UZAKLIKTA BULUNDU

DSİ Sulama kanalında yapılan aramalar neticesinde Fırat Kızılçiçek'in bulunmasından sonra Selman Kızılçiçek'i aramaya devam eden Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su Altı Arama Kurtarma ekipleri 12 gün önce hayvan otlatmak için evden çıkan ve kendisinden bir daha haber alınamayan 15 yaşındaki Yusuf Yılmaz'ın cansız bedeni Malabadi köyünden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan Karamus köy mevkiindeki DSİ'ye ait sulama kanalında bulundu.

Olayı haber alan yakınları sinir krizleri geçirirken, Yusuf Yılmaz'ın cenazesi de Dr. Yusuf Azizoğlu Silvan Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Morga getirilen Fırat Kızılçiçek ile Yusuf Yılmaz'ın cenazeleri daha sonra otopsi için Diyarbakır adlı tıp kurumuna götürüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı