163 KM’LİK OTOBAN JANDARMA KONTROLÜNE VERİLDİ

İstanbul Valiliğinin onayı ile Silivri Kınalı gişelerinden başlayıp Kocaeli İl sınırına kadar uzanan 163 Km.lik Kuzey Marmara Otoyolunun Trafik ve Asayiş hizmetlerinin sorumluluğu bugünden itibaren İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’nca yürütülecek. 26 Haziran 2020 tarihli ve

163 KM’LİK OTOBAN JANDARMA KONTROLÜNE VERİLDİ

26 Haziran 2020 tarihli ve 31167 Sayılı Resmi Gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe giren İçişleri Bakanlığı'nın "Trafik Görevlerinin Yürütülmesi Hakkında Yönetmeliği" gereği; Kuzey Marmara Otoyolu (KMO) trafik hizmetlerinin yürütülmesi Jandarma sorumluluğuna verildi.

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca Kuzey Marmara Otoyolunun İstanbul İli sınırları içerisinde kalan 163 Km.lik alanın trafik hizmetlerini yürütmek maksadıyla; Trafik Şube Müdürlüğü bünyesinde Anadolu ve Avrupa Otoyol Kısım Komutanlığı kuruldu.

PERSONEL GÖREVLENDİRİLDİ

Otoyol Jandarma Trafik araçları Jandarma Genel Komutanlığınca tertip edildi. Kuzey Marmara Otoyolunun trafik güvenliği ile hizmetini sağlamak üzere Anadolu ve Avrupa Otoyol Kısım Komutanlıklarında (34) Jandarma Trafik Timi teşkil edilerek (72) personel görevlendirildi.

163 km’lik otoban Jandarma kontrolüne verildi | Video

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul