3 DOZ PFİZER/BİONTECH KORONA AŞISI OMİCRON VARYANTINI ETKİSİZ HALE GETİRECEK ANTİKORU SAĞLIYOR

Pfizer ve BioNTech tarafından bugün yapılan açıklamada, üçüncü doz aşının Omicron varyantını etkisiz hale getirecek antikor seviyesini sağladığına dikkat çekildi. İki doz aşının daha düşük nötralize edici antikorlar sağladığı, üçüncü dozun ise nötralize edici anti

3 DOZ PFİZER/BİONTECH KORONA AŞISI OMİCRON VARYANTINI ETKİSİZ HALE GETİRECEK ANTİKORU SAĞLIYOR

Pfizer ve BioNTech, üçüncü doz koronavirüs aşısının etkisini ölçmek için yaptığı kapsamlı araştırmanın detaylarını kamuoyu ile paylaştı.

ÜÇ DOZ AŞI OMICRON VARYANTI ETKİSİZ HALE GETİRİYOR

BioNTech ve Pfizer koronavirüse karşı üç doz aşının yeni Omicron varyantını etkisiz hale getirecek antikor seviyesini sağladığını açıkladı. BioNTech ve Pfizer aşılarının Omicron'a karşı etkinliğine yönelik yaptıkları ilk resmi açıklamada, iki doz aşının daha düşük nötralize edici antikorlar sağladığını, üçüncü dozun nötralize edici antikorları 25 kat artırdığı ifade edildi.

"YENİ AŞI SUNABİLİRİZ"

Reuters'ın haberine göre, BioNTech ve Pfizer'ın açıklamasında, gerektiği takdirde, 2022 yılının Mart ayında Omicron vakası için özel olarak geliştirilen bir aşı sunabilecekleri de vurgulandı.

KORUYUCULUK ORANI YÜZDE 40 OLARAK AÇIKLANMIŞTI

Bugün Afrika Sağlık Araştırmaları Enstitüsü'nde yapılan araştırmada, Pfizer/BioNTech aşısının Omicron varyantına karşı 'kısmi koruma' sağladığı belirtilmiş, koruyuculuk oranı yüzde 40 olarak açıklanmıştı.

3 doz Pfizer/BioNTech korona aşısı Omicron varyantını etkisiz hale getirecek antikoru sağlıyor

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2021, 16:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1