48 YAŞINDAKİ ANNE İKİ YIL BOYUNCA 22 YAŞINDAKİ KIZININ KİMLİĞİYLE YAŞADI!

ABD'de 48 yaşındaki anne uzun süredir görüşmediği 22 yaşındaki kızının kimliğini çalmaktan ve sosyal güvenlik kurumunu dolandırarak zimmetine 25 bin dolar (yaklaşık 347 bin TL) geçirmekten pazartesi suçlu bulundu.

48 YAŞINDAKİ ANNE İKİ YIL BOYUNCA 22 YAŞINDAKİ KIZININ KİMLİĞİYLE YAŞADI!

Independent Türkçe'de yer alan çeviri habere göre Laura Oglesby; ayrıca üniversite öğrencisi olduğunu iddia ederek şehir kütüphanesinde iş bulmuş ve kendisinin 20'li yaşlarda olduğunu zanneden sevgilileri olmuştu.

TAZMİNAT ÖDEYECEK

Suçunu kabul eden Oglesby şartlı tahliye olmaksızın 5 yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir. Oglesby, Southwest Baptist Üniversitesi'ne ve kızı Lauren Ashleigh Hays'e toplamda 17 bin 521 dolar (yaklaşık 237 bin TL) tazminat ödeyecek.

ABD'nin Missouri eyaletinin Batı Bölgesi Savcılığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada 2016'da Oglesby'nin o sırada 22 yaşında olan kızı adına sosyal güvenlik kartı aldığını ve Missouri ehliyetine sahip olduğunu söyledi.

Oglesby bu kartla ertesi yıl Missouri'deki Southwest Baptist Üniversitesi'ne kaydoldu ve mali yardım aldı.

KREDİ BİLE ALMIŞ

Oglesby federal öğrenci kredisi olarak 9 bin 400 dolar (yaklaşık 130 bin TL), sadece maddi desteğe ihtiyaç duyan lisans öğrencilerine verilen Pell Grant bursu kapsamında 5 bin 920 dolar (yaklaşık 82 bin TL), üniversite kitapçısından aldığı kitaplar için 337 dolar (yaklaşık 4 bin 600 TL) ve 1,863 dolar (yaklaşık 25 bin TL) da kredi almıştı.

The New York Times'ta yer alan bilgilere göre Oglesby, bir trafik çevirmesinde yakalandığında önce gerçek kimliğini reddetti, sonra itirafta bulundu. Oglesby polise aile içi şiddetten kaçtığını iddia etti.

Kaynak: SONDAKIKA.COM

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2021, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1