AB VALNEVA İLE AŞI ALIMI DÜŞÜNCESİNCE ÖN GÖRÜŞMELERİ TAMAMLADI

Avrupa Birliği, merkezi Fransa'da mevcut çıkar yol firması Valneva ile bütün 60 milyon düze toy kimse koronavirüs (Kovid-19) aşısı kabul etmek düşüncesince ön görüşmeleri tamamladı.

AB VALNEVA İLE AŞI ALIMI DÜŞÜNCESİNCE ÖN GÖRÜŞMELERİ TAMAMLADI

KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilişik aradığınız kâffesi cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini fazla ortamlarRAKAMLARLA: Ülke yurt koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosu

Avrupa Birliği (AB), merkezi Fransa'da mevcut derman şirketi Valneva ile toplanmış 60 milyon düze toy kimse koronavirüs (Kovid-19) aşısı kabul etmek düşüncesince ön görüşmeleri tamamladı.

AB Komisyonu, Valneva'nın toy kimse koronavirüse dirlik geliştirdiği aşıdan 30 milyon düze alacak, 30 milyon düze kabul etme olanağına eş olacak.

Valneva'nın aşısının inaktif virüs içereceği, aşının Faz 3 çalışmalarının hâlâ başlamadığı belirtiliyor.

AB Komisyonu, unsur devletler yerine aşı alıntı görüşmeleri ve anlaşmaları yapıyor. Bugüne denli 6 şirketle tahminî 2,3 bilyon düze aşı düşüncesince sözleşmeler imzalandı.

Birlik, hâlâ geçmiş opsiyonlar engelleme peyda etmek kıl payı BioNTech-Pfizer ile 600 milyon, AstraZeneca ile 400 milyon, Sanofi-GSK ile 300 milyon, Johnson and Johnson şirketiyle 400 milyon, CureVac ile 405 milyon, Moderna ile 160 milyon düze aşı kabul etmek düşüncesince anlaşma yapmıştı.

AB'nin Valneva haricinde Novavax şirketi ile aşı alımı ile alakalı ön görüşmeleri tamamlanmıştı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1