AB, VOLKSWAGEN’DEN EMİSYON SKANDALINDA AB’DEKİ TÜM MÜŞTERİLERİNE TAZMİNAT ÖDEMESİNİ İSTEDİ

Avrupa Birliği (AB), Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in emisyon skandalı nedeniyle sadece Almanya'da değil, tüm AB ülkelerinde şirketin araçlarını satın alan kişilere yanlış yönlendirme gerekçesiyle tazminat ödemesini talep etti. AB Komisyonundan yapılan açıklamada, 2015't

AB, VOLKSWAGEN’DEN EMİSYON SKANDALINDA AB’DEKİ TÜM MÜŞTERİLERİNE TAZMİNAT ÖDEMESİNİ İSTEDİ

AB Komisyonundan yapılan açıklamada, 2015'te şirketin emisyonlarını düşük gösterdiğinin ortaya çıkmasından sonra Volkswagen'in AB'de üretilen 8,5 milyon aracı gerekli düzeltmelerin yapılması için geri çağırma kararı aldığı hatırlatılarak düzeltilen araçların oranının yüzde 80'i bulduğu belirtildi. Ancak Alman üreticinin "dizel skandalı" olarak anılan skandalın ardından düzeltme sonrası oluşabilecek sorunlar için tam bir garanti sunmadığı vurgulandı.

BİLİDİRİ YAYIMLANDI

AB Komisyonunun adalet ve tüketici haklarından sorumlu üyesi Didier Reynders'in geçen yıl Volkswagen'den müşterisi olan tüm AB vatandaşlarına adil bir tazminat önermesini istediği hatırlatılan açıklamada, AB'nin Tüketici Koruma İşbirliği Ağı (CPC) tarafından bugün bir bildiri yayımlandığı aktarıldı.

AB'NİN TÜKETİCİ KORUMA YASALARINI İHLAL EDİYOR

Bildiride, Volkswagen'in yasa dışı egzoz gazı manipülasyon sistemi bulunan dizel araçları pazarlamada yürüttüğü ticari uygulamalarının AB'nin tüketici koruma yasalarını ihlal ettiği vurgulandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2021, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1