ABD 46'NCI BAŞKANINI SEÇİYOR: ÜÇ EYALETTE DURUM BIÇAK SIRTI

ABD'de tarihi Başkanlık seçiminde oy sayımı sürüyor. ABD Başkanı Donald Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden arasında üç eyalette yaşanan mücadele ise dikkat çekti.

ABD 46'NCI BAŞKANINI SEÇİYOR: ÜÇ EYALETTE DURUM BIÇAK SIRTI

Amerikalılar, 46’ncı başkanını seçmek için sandığa gidiyor. Ülkedeki tarihi Başkanlık seçiminde oy sayımı sürüyor. Birçok eyalette oy verme işlemi sona ererken, ABD medyası, Ohio, Florida ve Texas’ta, ABD Başkanı Donald Trump ve ABD Başkan Adayı Joe Biden arasındaki kıyasıya mücadelesine dikkat çekti.


BIÇAK SIRTI EYALETLER


ABD medyası, son açıklanan verilere göre Florida’da ABD Başkanı Donald Trump’ın yüzde 51 ile yarışı önde götürdüğünü duyurdu. Teksas eyaletinde ise mücadele tüm hızıyla sürüyor. ABD medyasına göre Trump, 3 milyon 818 bin 977 oy alırken, Biden 3 milyon 817 bin 658 oy aldı. Son olarak Ohio’da Joe Biden’ın yüzde 51,4 oy oranıyla önde olduğu belirtildi.

BIDEN ÜÇ EYALETİ, TRUMP IDAHO'YU KAZANDI

ABD'de başkanlık seçimleri devam ediyor. Tüm dünya merakla ABD'nin 46. başkanını bekliyor. ABD Başkanlık seçimlerinde gelmeye devam eden oy sayımlarında, dört batı eyaletin daha oy sayımı bitti. Joe Biden California, Oregon ve Washington eyaletlerini, Donald Trump ise Idaho'yu kazandı.

Kaynak: DHA

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 08:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1