ABD'DE 600 DOLARLIK NAKİT COVİD-19 DESTEĞİNİN BU HAFTA DAĞITILMASI BEKLENİYOR

ABD Hazine Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına yönelik ekonomik destek paketinde yer alan 600 dolarlık nakit para yardımını bu hafta dağıtmaya başlayabileceği bildirildi. ABD Hazine Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına yönelik ekonomik des

ABD'DE 600 DOLARLIK NAKİT COVİD-19 DESTEĞİNİN BU HAFTA DAĞITILMASI BEKLENİYOR

ABD Hazine Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına yönelik ekonomik destek paketinde yer alan 600 dolarlık nakit para yardımını bu hafta dağıtmaya başlayabileceği bildirildi.

ABD basınında yer alan ve üst düzey bakanlık yetkililerine dayandırılan haberlerde, ilk periyot yardım çeklerinin bu hafta içinde gönderilmeye çalışılacağı aktarıldı.

Nakit desteğinin dağıtımında Hazine Bakanı Steven Mnuchin'in daha önce belirttiği hedeflenen zaman çizelgesine bağlı kalındığı, ancak zamanlamanın değişebileceği kaydedildi.

ABD Başkanı Donald Trump, Covid-19 salgınına yönelik ekonomik destek paketini 27 Aralık'ta imzalamıştı.

Kongrenin onayı ile kendisine imzaya sunulan Covid-19 salgınına yönelik destek paketini daha önce "rezalet" olarak nitelendiren Trump, 600 dolarlık nakit yardımının 2 bin dolara çıkarılması da dahil bazı değişiklikler yapılmasını istemiş ve destek paketi ile bütçenin yer aldığı tasarıyı imzalamamıştı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2020, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul