ABD BASINI CORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE HZ. MUHAMMED'İ ÖRNEK GÖSTERDİ! ' TEMİZLİK İMANDAN GELİ

Corona virüs salgınının en çok etkilediği ülkelerden biri de ABD... Bugüne kadar binin üzerinde coronavirüs kaynaklı ölüm gerçekleşirken 69 binin üzerinde corona virüs vakası bulunuyor. ABD basını coronavirüs ile mücadelede Hz. Muhammed'i örnek gösterdi. Newsweek dergisi, sa

ABD BASINI CORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE HZ. MUHAMMED'İ ÖRNEK GÖSTERDİ! ' TEMİZLİK İMANDAN GELİ

ABD'li haftalık haber dergisi Nesweek, corona virüs salgını ile mücadelede Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'i örnek gösterdi. Coronavirüs salgınından en fazla etkilenen ülkelerin başında gelen ABD'li dergi Hz. Muhammed'in salgın hastalıklarla ilgili önerilerine yer verdi. Haberde, bazı uzmanların salgına karşı temizlik uyarıları aktarılırken, "Bir salgın sırasında başka kimin hijyen ve karantina önerdiğini biliyor musunuz? 1300 yıl önce İslam Peygamberi Hz. Muhammed." ifadeleri kullanıldı.

HİJYEN KURALLARI

Koronavirüs salgınına karşı en önemli tedbirlerin başında hijyen kurallarına uymak geliyor.

ABD'li haftalık haber dergisi Newsweek, Hz. Muhammed'in salgın hastalıklarla ilgili önerilerine yer verdi.

HZ. MUHAMMED ÖRNEĞİ

Haberde, bazı uzmanların salgına karşı temizlik uyarıları aktarılırken, "Bir salgın sırasında başka kimin hijyen ve karantina önerdiğini biliyor musunuz? 1300 yıl önce İslam Peygamberi Hz. Muhammed." ifadeleri kullanıldı.

KARANTİNA TAVSİYESİ

Hz. Muhammed'in, koronavirüs gibi ölümcül hastalıkları önlemek ve bu gibi salgınlarla mücadele etme konusunda sağlıklı tavsiyelerde bulunduğu belirtildi. İslam Peygamberi'nin, salgın hastalık riskine karşı, ashabına yaptığı bir tavsiyede karantina uygulamasına dikkat çektiği ifade edildi.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı