ABD BAŞKANI TRUMP’A GAZİLERDEN VE ASKER YAKINLARINDAN DESTEK GELDİ

ABD Başkanı Donald Trump'ın gazilere ve savaşta hayatını kaybeden askerlere hakaret ettiği gerekçesi ile başlayan tartışmalar devam ederken, Trump'a gazilerden ve asker yakınlarından destek geldi.

ABD BAŞKANI TRUMP’A GAZİLERDEN VE ASKER YAKINLARINDAN DESTEK GELDİ
ABD'de Başkan Donald Trump'ın 2018 yılında 1. Dünya Savaşı sırasında Fransa'da hayatını kaybeden deniz piyadelerinin bulunduğu Fransa'daki Aisne-Marne Amerikan Mezarlığı'na yapacağı ziyareti iptal ettiği ve askerler için “Neden gidelim beceriksizler", “Enayi” kelimelerini kullandığı öne sürülmüştü. Olayın medyaya yansıması ile Trump, kamuoyundan büyük tepki almıştı. ABD'de hakaret tartışmaları devam ederken, 700'e yakın Amerikan ordusu gazisi Trump'a desteklerini bildiren ortak mektup yayınladı.

Mektupta, bir internet sitesinde Başkan Trump'ın gaziler ve hayatını kaybeden Amerikan askerleri hakkında saygısız sözler söylediğinin öne sürüldüğü belirtilerek, “Asılsız iddialar” ortaya atılmıştır ifadesi kullanıldı. Gaziler, ayrıca ana akım medyayı Trump'a karşı bu temelsiz saldırıları başlatmakla suçladı. Mektupta, ”Başkan Trump'a karşı son zamanlarda yapılan temelsiz medya saldırıları, muhaliflerin ulusu bölmek ve 2020 başkanlık seçimleri için ortaya attığı iddiaların sadece bir başka örneğidir” denildi. Mektupta ayrıca Trump'ın askerler ve gaziler için önceki yönetimden daha fazlasını yaptığı aktarılırken, "İddiaları kesin bir şekilde reddediyoruz" ifadelerine yer verildi.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2020, 21:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul