ABD BAŞKANI TRUMP’IN ÇEVRESİNDEKİ COVİD-19 VAKALARI ARTIYOR

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın korona virüse yakalanmasının ardından, Başkan Trump ve First Lady'nin çevresinde korona virüs tespit edilenlerin sayısında artış olduğu belirlendi.

ABD BAŞKANI TRUMP’IN ÇEVRESİNDEKİ COVİD-19 VAKALARI ARTIYOR

Beyaz Saray İletişim Direktörü Hope Hicks'in Covid-19'a yakalandığının açıklanmasının hemen ardından korona virüs testi pozitif çıkan ve tedbir amaçlı hastaneye kaldırılan ABD Başkanı Donald Trump ile eşi Melania Trump'ın yakın çevresinde bulunan bazı kişilerin COVID-19 testleri pozitif çıktı. Günün erken saatlerinde ilk olarak geçtiğimiz hafta Trump ile bir organizasyona katılan Trump'ın seçim kampanyasının eski danışmanı Kellyanne Conway'in korona virüs olduğu tespit edildi. Conway'in korona olduğunun anlaşılmasının ardından Trump'ın Seçim Kampanyasının Danışmanı Bill Stepien de Covid-19 testinin pozitif olduğu duyuruldu.

Ayrıca geçtiğimiz hafta Beyaz Saray'da gerçekleştirilen toplantıya katılan ve yeni Anayasa Mahkemesi Yargıcının seçilmesi ile ilgili çalışmalar sürdüren Cumhuriyetçi Senatörler Thom Thillis ve Mike Lee'nin de Covid-19 testleri pozitif çıktı. Toplantıya katılan diğer dört senatörün ise testleri negatif. Cumhuriyetçi parti liderleri bu durumun önümüzdeki günlerde başlayacak yeni Anayasa Mahkemesi Yargıcının seçilmesini etkilemeyeceğini belirtti.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul