ABD BAŞKANLIK YARIŞINDA TRUMP ARAYI KAPATIYOR

ABD'de 3 Kasım'da gerçekleştirilecek başkanlık seçimlerinde yarış kızıştı. Yarışı Demokrat aday Joe Biden önde götürürken mevcut Başkan ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump, Biden'la arasındaki farkı kapatmak üzere. ABD Başkanı Donald Trump'ın anketlerde asıl atılımı

ABD BAŞKANLIK YARIŞINDA TRUMP ARAYI KAPATIYOR

ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri yarışında anketlerde, Demokrat aday Joe Biden önde görünürken, mevcut Başkan ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın özellikle kritik eyaletlerde arayı kapattığı görülüyor.

TRUMP BİDEN'I YAKALIYOR

Biden ve Trump'ın, partilerinin kurultaylarında resmi olarak başkan adayı olmalarının ardından, seçim atmosferinde gözler anketlere çevrildi. ABD'de yayın yapan ve güvenilir kabul edilen siyasi analiz sitesi "Real Clear Politics"in derlediği güncel anketlere göre, ülke genelinde Demokrat aday Biden, yarışı Trump'ın ortalama yüzde 6,9 önünde götürüyor.

Biden'ın 28 Temmuz'da ulusal çapta yüzde 9 önde olduğu göz önüne alındığında Trump'ın yavaş da olsa yarışta Biden ile arayı kapattığı görülüyor. Trump, anketlerdeki asıl atılımı, seçimlerin kaderini belirleyecek "swing (salıncak)" eyaletlerde yaptı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 21:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul