ABD'DE 9 MİLYONA DOĞRU İNSANA KOVİD-19 AŞISI YAPILDI

Amerikan hükümeti, eyaletlere şu anne derece 25 milyon düze aşı dağıttı.

ABD'DE 9 MİLYONA DOĞRU İNSANA KOVİD-19 AŞISI YAPILDI
New York


KORONAVİRÜS HABERLERİ

A'DAN Z'YE KOVİD-19 REHBERİ: Koronavirüsle ilgilendiren aradığınız tamamı cevaplarKORONAVİRÜSE NASIL YAKALANIYORUZ: Bulaşma riskini zait ortamlarRAKAMLARLA: Ülke dünya koronavirüs istatistikleriSAĞLIK BAKANLIĞI VERİLERİ: Türkiye günce ve umumi koronavirüs tablosuABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), acemi yüz koronavirüs (Kovid-19) salgınına huzur şimdiye denli 9 milyona DOĞRU Amerikalının aşılandığını duyurdu.

CDC, daha eyaletlerdeki koronavirüs salgınını yavaşlatacak seviyeye ulaşmasa da dünya genelinde birlikte numara düze aşı yapılanların sayısının 8 milyon 987 bini geçtiğini açıkladı.

Yapılan aşı miktarı Amerikan hükümetinin şu anne denli eyaletlere paylaştırdığı 25 milyon düze aşının tahminî üçte birine cevap gelirken, eyalet yönetimleri birlikte an evvel elan çok aşı tedbir etmenin yollarını araştırıyor.

Michigan Valisi Gretchen Whitmer, cemaziyelevvel icra ettiği müracaat ile Pfizer ve ortağı BioNTech kabilinden imal edilen 100 bin düze aşıyı aracısız satın alabilmek düşüncesince Trump yönetiminden müsaade istedi.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio da gazetecilere verdiği demeçte, federal hükümet elan fazlasını göndermezse kentin aşı dozlarının bitebileceğini anlattı ve hanuman kocaoğlan sonuna denli 1 milyon New Yorkluyu aşılayacağına gır verdiğini belirtti.

New York özellikle peyda etmek az daha New Jersey, California denli eyaletlerde kimi alım satım merkezleri, okullar ve spor salonları aşı merkezlerine dönüştürülürken, günce vakaların en faziletkâr seyrettiği eyaletlerden Teksas ve Florida'da, açıklık sonundan buyana 65 gözyaşı üstü Amerikalılara aşı yapılıyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 04:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1