ABD’DE AŞI KARŞITI DOKTOR TARTIŞMA YARATTI!

ABD’de, daha önce koronavirüs geçirdiği için vücudunda antikor oluştuğunu söyleyen doktor, çalıştığı kurumun zorunlu aşı politikasını reddetti. Kuruma dava açan doktorun bu hamlesi, ülke genelinde tartışmalara konu oldu. ABD'de bulunan California Üniversitesi öğretim üy

ABD’DE AŞI KARŞITI DOKTOR TARTIŞMA YARATTI!

ABD'de bulunan California Üniversitesi öğretim üyesi Psikiyatrist Dr. Aaron Kheriaty, daha önce Kovid-19 geçirdiği için "Doğal bağışıklık" kazandığını iddia edip aşı olmayı reddederek çalıştığı kurumun "Zorunlu aşı" politikasını dava etti.

Hakim, Dr. Kheriaty'in davasını reddederek aşı olmasına karar verdi. Ancak dava sürecinde iki tarafın iddialarını destekleyecek çeşitli bilimsel çalışmaların sunulmasıyla; Kovid-19 geçirenlerin doğal bağışıklık yoluyla elde ettikleri koruma mı yoksa Kovid-19 aşısı olanların elde ettiği korumanın mı daha iyi olduğu tartışması, ABD kamuoyunda sorgulanmaya başladı.

Bilimsel çalışmalar hastalığı geçirenlerin Kovid-19 aşısı kadar Delta varyantına karşı koruma sağladığını ortaya koydu ancak dünyada virüsün en kötü etkilediği ve iki defa vurduğu Brezilya'nın Manaus kenti örneği, Kovid-19 geçirenlerin Gamma varyantına karşı koruyucu antikor sağlayamadığını ortaya koydu.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2021, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1