ABD’DE ‘İÇERİDEN SALDIRI’ ENDİŞESİ

ABD'de 20 Ocak'taki başkanlık yemin töreninde görev alacak 25 bin Ulusal Muhafız, 'içeriden saldırı' ihtimali de dahil potansiyel tehditlere karşı FBI tarafından yeniden güvenlik taramasından geçirildi. ABD Ordu Sekreteri Ryan McCarthy, 20 Ocak için ilave güvenlik

ABD’DE ‘İÇERİDEN SALDIRI’ ENDİŞESİ
ABD'de 20 Ocak'taki başkanlık yemin töreninde görev alacak 25 bin Ulusal Muhafız, "içeriden saldırı" ihtimali de dahil potansiyel tehditlere karşı FBI tarafından yeniden güvenlik taramasından geçirildi. ABD Ordu Sekreteri Ryan McCarthy, 20 Ocak için ilave güvenlik taramaları yaptıklarını ifade etti. McCarthy, şu ana kadarki güvenlik taramalarında kayda değer bir sorunla karşılaşmadıklarını da kaydetti.

YENİ GÖRÜNTÜLER
Dünya gündemine oturan 6 Ocak'taki baskında 1'i polis 5 kişi ölmüştü, onlarca kişi de yaralanmıştı. Halen süren soruşturmalarda 160 kişiye dava açıldı. Şimdi de New Yorker muhabiri Luke Mogelson'ın çektiği görüntüler konuşuluyor. Göstericilerin barikatları aşarak ve bazı yerlerde polisle çatışarak binaya girdiği videoda, yeterli sayıda güvenliğin olmaması dikkat çekiyor. Görüntülerde, polislere "Burası bizim evimiz, sayımız sizden fazla, geçmemize izin verin" diyen göstericilerin rahat hareketleri görülüyor.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 07:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1