ABD’DE OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI… TRUMP: İYİ GİDİYORUZ

ABD'de başkanlık seçimleri devam ediyor. Tüm dünya merakla ABD'nin 59. başkanını bekliyor. Bugün ABD'de yeni başkanın yanı sıra Temsilciler Meclisi'nin 435 üyesi ile 100 sandalyeli Senato'nun 35 üyesi de seçilecek. Oy kullanma işlemi Türkiye saati ile 4 Kasım sabaha doğru so

ABD’DE OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI… TRUMP: İYİ GİDİYORUZ

TRUMP: İYİ GİDİYORUZ

ABD'de tarihi seçim başladı. Tüm dünyanın takip ettiği seçim, ABD tarihinin en kritik seçimi olarak görülüyor. Amerikalıların 46'ıncı başkanını seçeceği bu seçimde, 99 milyondan fazla kişinin posta yoluyla erken oy kullandığı belirtiliyor. ABD Başkanı Donald Trump, Virginia'da yaptığı konuşmada, "İnanılmaz mitinglerimiz ve inanılmaz zamanlarımız oldu. Florida'da çok iyiyiz, Arizona'da çok iyiyiz, Teksas'ta inanılmaz derecede iyiyiz. Her yerde iyi olduğumuzu duydum. Bence harika bir gece geçireceğiz ve daha da önemlisi harika bir dört yıl geçireceğiz" dedi.

ABD'DE BAŞKANLIK SEÇİMİ İÇİN KULLANILAN ERKEN OY SAYISI 100 MİLYONU AŞTI

ABD halkı, ülkenin 59. başkanını belirlemek üzere bugün sandık başına giderken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle birçok eyalette başlayan erken oylama sürecinde kullanılan oylar 100 milyonu geçti.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2020, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1