ABD’DE POLİS ŞİDDETİ SONRASI FELÇ KALAN JACOB BLAKE İLK KEZ KONUŞTU

ABD’de polis tarafından vurulduktan sonra felç kalan siyahi Jacob Blake ilk açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı. Blake,' Nefes almak acı veriyor, uyumak acıtıyor, yana hareket etmek acıtıyor, yemek yemek acıtıyor' dedi. ABD'de polis tarafından vurulduktan sonra felç kalan

ABD’DE POLİS ŞİDDETİ SONRASI FELÇ KALAN JACOB BLAKE İLK KEZ KONUŞTU

ABD'de polis tarafından vurulduktan sonra felç kalan siyahi Jacob Blake ilk açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı. Blake," Nefes almak acı veriyor, uyumak acıtıyor, yana hareket etmek acıtıyor, yemek yemek acıtıyor" dedi.

ABD'nin Wisconsin eyaletinin Kenosha kentinde polisin açtığı 7 el ateş sonucu yaralanarak felç kalan Jacob Blake, ilk kez konuştu. Sosyal medya hesabından video yayınlayan ve içinde bulunduğu durumu anlatan Blake, "Nefes almak acıtıyor" ifadesini kullandı.

"HAYATINIZ SİZDEN BU ŞEKİLDE ALINABİLİR"

Blake hastane odasında kaydettiği videoda, "Hayatınız ve sadece hayatınız da değil, hayatta ilerlemek için ihtiyaç duyduğunuz bacaklarınız da sizden bu şekilde alınabilir"diye konuşurken yaşadığı acıyı "Sırtımda, midemde zımbalar var. Bununla uğraşmak istemezsiniz. 24 saat acı, acıdan başka bir şey yok" sözleriyle açıkladı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2020, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul