ABD'DE SKANDAL! MÜSLÜMAN ÖĞRENCİNİN BAŞÖRTÜSÜNÜ ZORLA ÇIKARDI

ABD'nin New Jersey eyaletindeki ilköğretim okulunda bir öğretmen siyahi Müslüman kız öğrencinin başörtüsünü zorla çıkardı. Öğretmenin üçük kızın direnmesine rağmen başındaki örtüyü zorla çıkararak, 'Saçların çok güzel, artık okulda başörtüsü takmak zorunda

ABD'DE SKANDAL! MÜSLÜMAN ÖĞRENCİNİN BAŞÖRTÜSÜNÜ ZORLA ÇIKARDI

Maplewood bölgesindeki Seth Boyden İlköğretim Okulunda yaşanan olayı, ABD'li Müslüman olimpiyat eskrim sporcusu İbtihaj Muhammed duyurdu. Facebook hesabından yaptığı paylaşımda Muhammed, Tamar Herman adlı öğretmenin 2 sınıf öğrencisi siyahi bir Müslüman kızın başını sınıfta zorla açtığını yazdı.

"SAÇLARIN ÇOK GÜZEL, ARTIK OKULDA BAŞÖRTÜSÜ TAKMAK ZORUNDA DEĞİLSİN."

Muhammed, Herman'ın küçük kızın direnmesine rağmen başındaki örtüyü zorla çıkararak, "Saçların çok güzel, artık okulda başörtüsü takmak zorunda değilsin." şeklinde konuştuğu bilgisini paylaştı.

Yetkililerin aranarak bu ayrımcılık ve önyargının protesto edilmesi çağrısında bulunan Muhammed, "Toplumumuzun tüm katmanlarında hala var olan ırkçılığı ve bağnazlığı ayıklayana kadar ırkçılık sonrası bir Amerika'ya doğru ilerleyemeyiz. Başörtüsü takan Müslüman kızları koruyarak, hepimizin giyim tarzını seçme hakkını korumuş oluruz." ifadesini kullandı.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 17:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1