ABD'DEN SON DAKİKA CORONA VİRÜSE KARŞI TÜYLER ÜRPERTEN HAMLE

Yeni tip corona virüsün merkez üssü durumunda olan ülkelerden birisi hâline dönüşen ABD'den son dakika haberleri peş peşe geliyor. New York'tan gelen son haberler, corona virüsün Amerika'daki sarsıcı etkisini gözler önüne seriyor. Ülkede vaka ve ölüm sayısı kontrol altına

ABD'DEN SON DAKİKA CORONA VİRÜSE KARŞI TÜYLER ÜRPERTEN HAMLE

ABD'de Kovid-19 kaynaklı ölümlerin en hızlı artış gösterdiği New York'ta mevcut morg kapasitesi talebi karşılayamayınca, New York şehir yönetimi, ek çadır ve mobil morglar ile mevcut kapasiteyi artırma yoluna gitti.

Baş Tıbbi Muayene Dairesi Kamu İşleri Ofisi Genel Müdürü Aja Worthy-Davis, dün yaptığı açıklamada, "Geçici morglar olmadan, şehir 800 ila 900 cenaze barındırabiliyordu, çadır ve soğutmalı kamyonlar ile birlikte kapasiteyi 3 bin 500 ila 3 bin 600'e kadar yükselttik" dedi.

MOBİL MORGLAR KURULDU

Davis, New York şehir sınırları içinde bulunan Manhattan'ın Kips Bay mahallesindeki Bellevue Hastane Merkezi'nin yakınında, Queens Elmhurst Hastanesi, Brooklyn Hastane Merkezi başta olmak üzere şehirdeki bazı hastanelerin bahçelerine ve yakın bölgelerine mobil morg ünitelerinin kurulduğunu belirtti.

Mobil morg üniteleri ile birlikte New York şehrinin cenaze kapasitesinin 2 bin 700 civarında arttığını bildiren FEMA New York ve New Jersey Bölge Yöneticisi Thomas New Essen ise gelişmelere bağlı olarak, ileriki günlerde morg kapasitesini daha da artırabileceklerini kaydetti.

Essen, "Sorunun bir kısmına geçici olarak yardımcı olmak için New York'a soğutmalı kamyonlar gönderiyoruz. Ordu, yardım etmek için Manhattan'a 42 kişi gönderdi. New York City'nin Queens ilçesinde ciddi bir yardıma ihtiyaç var, bu konularda çözüm için çalışıyoruz.'' ifadelerine yer verdi.

Son dakika: Corona virüsü ordulara sıçradı! ABD, İtalya, Yunanistan, NATO hepsi teyakkuzda... Son dakika: ABD’de sağlık sistemi çökme noktasına geldi! Belediye Başkanı böyle duyurdu Corona virüs tedavisinde umut verici gelişme! SON DAKİKA! ABD tarafından doğrulandı! 7 hastadan 2’si iyileşti!

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

seo uzmanı