ABD'DEN SON DAKİKA:SAVUNMA BAKANI ESPER'İN İSTİFA EDECEĞİ İDDİASI

Amerika Birleşik Devletleri'nde yüksek tansiyonlu seçimler bir son dakika iddiasını gündeme getirdi. ABD 59. başkanlık seçiminin sonuçları halen belirsizliğini korurken, Savunma Bakanı Mark Esper'in görevinden istifa etme hazırlığında olduğu iddia edildi. Amerikan MSNBC televizy

ABD'DEN SON DAKİKA:SAVUNMA BAKANI ESPER'İN İSTİFA EDECEĞİ İDDİASI

Amerikan MSNBC televizyonunun üç yetkiliye dayandırdığı haberinde, uzun zamandır ABD Başkanı Donald Trump ile aralarının iyi olmadığı ve seçimden sonra görevden alınmasına neredeyse kesin gözüyle bakılan Bakan Esper'in istifa etmek üzere mektup hazırladığı ileri sürüldü.

Haberde, ayrılmadan önce Esper'in aynı zamanda Amerikan askeri üslerindeki Konfederasyon generallerinin isimlerinin sökülmesi ve bunların yerine konulacak isimler konusunda Kongre için bir taslak da hazırladığı iddia edildi.

ÖNCEDEN HAZIRLIK YAPTI!

ABD'de bakanlar ikinci döneme geçiş sürecinde Başkan'a seçenek sunmak için teamül gereği istifa mektuplarını sunuyorlar ancak MSNBC'ye konuşan yetkililer Esper'in görevden alınacağını hesaba katarak önceden hazırlık yaptığını iddia etti.

Son dakika! Joe Biden: "Herkes sakin olsun, kazanan ben olacağım" | Video

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 01:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul