ABD DİKEN ÜSTÜNDE: TOPLUMSAL ÇATIŞMA, ANARŞİ, İÇ SAVAŞ...

ABD seçimlerinde gerginlik sürüyor. Eyaletlerde oy sayımı sürerken, Demokratların adayı Joe Biden, Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump karşısında yarışı önde götürüyor. Trump, seçim sonuçlarını şaibeli olarak değerlendirirken, Biden'ı hile yapmakla suçluyor. Biden'cıl

ABD DİKEN ÜSTÜNDE: TOPLUMSAL ÇATIŞMA, ANARŞİ, İÇ SAVAŞ...

Dünyanın kilitlendiği ABD'de neler yaşandığını Sabah Gazetesi Yazarı ve SETA Washington Koordinatörü Kadir Üstün'e sorduk. Üstün, ABD'deki izlenimlerini ve analizlerini sabah.com.tr okuyucuları için aktardı.

(Sabah Gazetesi Yazarı ve SETA Washington Koordinatörü Kadir Üstün)

"ANKETLERDE ABARTILDIĞI GİBİ DEĞİL"

Üstün, ABD'nin ikiye bölündüğünü söyledi, Biden'ın anketlerde abartıldığı gibi rahat bir seçim geçirmediğini belirtti. Üstün, sokak tehlikesine de dikkat çekti, barışçıl yöntemler ile el değiştirme geleneği bu kez bozulabilir diyerek iç savaş ihtimalinin olduğunu bildirdi.

TRUMP POSTA OYLARIYLA BİDEN'IN GERİSİNE DÜŞTÜ

ABD'de başkanlık yarışı nefes kesiyor. Demokratların adayı Jode Biden, anketlerde 10 puan önde gösterilse de, gerçeğin böyle olmadığı ortaya çıktı. Trump oylarını artırmayı sürdürürken, Biden yarışı az bir farkla önde götürüyor. Seçimin ilk günü fırtına gibi bir giriş yapan Donald Trump, posta oylarının gelmesi ile Biden'ın gerisine düştü.

Kaynak: SABAH.COM.TR

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 21:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1