ABD GENELKURMAY BAŞKANLIĞI: SEÇİLMİŞ BAŞKAN BİDEN GÖREVE DOĞACAK VE 46'NCI BAŞKOMUTANIMIZ OLACA

ABD Genelkurmay Başkanlığı yayınladığı genelgede, Biden'ın 20 Ocak'ta ant yazar ABD ordusunun 46'ıncı başkomutanı olacağını açıkladı.

ABD GENELKURMAY BAŞKANLIĞI: SEÇİLMİŞ BAŞKAN BİDEN GÖREVE DOĞACAK VE 46'NCI BAŞKOMUTANIMIZ OLACA
Washington

ABD'de Joe Biden'ın riyaset düşüncesince kasem töreni esnasında hüküm muhtevalı gösterilerin yaşanacağı ikazları yapılırken, ABD Genelkurmay Başkanlığı bir sirküler yayımlayarak, Biden'ın 20 Ocak'ta kasem yazar ABD ordusunun 46'ncı başkomutanı olacağını açıkladı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley ve altı çelim komutanının imzasını haiz genelgede, "6 Ocak 2021'de Washington'da yaşanmış olan isyan, direkt ABD Kongresine, Kongre binasına ve bizim yasa sürecimize saldırıdır." ifadelerine arazi verildi.

ABD ordusunun 250 senedir anayasayı dulda dair ahali kabilinden güvenilir ortak büyüklenme olduğuna aksan meydana getirilen genelgede, "Tarih süresince yaptığımız kabil ABD ordusu çırçıplak yönetimden yasa çerçevesinde buyuru alacak, kişilerin canlarını ve mallarını arkalamak ve yasa çerçevesinde amme güvenliğini bildirmek düşüncesince çırçıplak makamlara dayanak verecek ve içeride ve dışarıdaki kâffesi düşmanlara derece ABD anayasasını korumaya ilişkin kalacaktır." denildi.

Genelgede, 6 Ocak'ta kongrede yaşanmış olan olayların yasa ve tabir özgürlüğü ile uyuşmadığı belirtilerek, "20 Ocak 2021'de yasa mucibince eyalet ve mahkemelerin tasdik etmiş olduğu ve Kongrenin onayladığı az daha seçme Başkan Biden göreve doğacak ve bizim 46'ncı Başkomutanımız olacaktır." açıklaması yapıldı.

Genelkurmay Başkanlığının bu genelgesinin, erk değişimini esnasında yaşanabilecek hüküm vakalarına gönül rahatlığı ABD ordusunun pozisyonunu ortaya koyma maksadı taşımış olduğu tabir ediliyor.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 01:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1