ABD İLE IRAK ARASINDAKİ STRATEJİK MÜZAKERELERİN 2. TURU BAŞLADI

ABD'ye resmi ziyaret gerçekleştiren Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi başkanlığındaki üst düzey heyet, Amerikalı yetkililerle iki ülke arasındaki stratejik müzakerelerinin 2. turunu başlattı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Irak'a 204 milyon dolar yardım yapılacağını aç

ABD İLE IRAK ARASINDAKİ STRATEJİK MÜZAKERELERİN 2. TURU BAŞLADI

Irak Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ahmet el-Sahhaf tarafından yapılan yazılı açıklamada, Irak Dışişleri Bakanı Fuat Hüseyin'in ABD'li mevkidaşı Mike Pompeo ile iki ülke arasındaki stratejik müzakerelerin 2. ayağını başlattıklarını duyurdu.

Pompeo ile yaptığı görüşmenin ardından ortak basın toplantısında açıklamalarda bulunan Irak Dışişleri Bakanı Hüseyin görüşmenin çok iyi geçtiğini belirterek, “Görüşmede ekonomik ilişkiler ve korona virüs salgını ile mücadele yollarını ele aldık. Elektrik, petrol ve eğitim alanında iş birliği muhtıraları imzalanacak” dedi.

Ülkesinin ABD ile teröre karşı mücadele konunda iş birliğinin devam edeceğini vurgulayan Hüseyin, “ABD ile Irak, terör örgütü DEAŞ'a karşı aynı cephede yer aldı. Irak'taki terörü bitirmek için birlikte çalıştık ve çalışacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: IHA

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 23:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner16

banner1

SEO Uzmanı
Sprey Nozul